וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצלחה להצעת הרכש של נחושתן וקרייר למניות תדיראן מוצרי צריכה

אלי דניאל

18.7.2001 / 9:36

נחושתן וקרייר הגיעו להחזקה של למעלה מ-98% ממניות החברה; השתיים יבצעו רכישה כפויה של יתרת המניות; עלות הצעת הרכש מסתכמת בכ-53.4 מיליון שקל

יום לאחר שדווח כי מדד ת"א 75 יכלול רק 74 מניות בשל מחיקתה מן המסחר של מניית כלל אלקטרוניקה , מתברר כעת כי במדד ת"א 75 ייכללו מניותיהן של 73 חברות בלבד, בשל הצלחת הצעת הרכש של קרייר ונחושתן השקעות למניות תדיראן מוצרי צריכה . בעקבות הצלחת הצעת הרכש יימחקו מן המסחר מניותיה של תדיראן צריכה.

כזכור, לפני כחודש פירסמו נחושתן, הנמצאת בשליטת לוי קושניר, ויצרנית המזגנים האמריקאית, קרייר, הצעת רכש לרכישת החזקות הציבור, כ-17%, במניות תדיראן צריכה. המחיר למניה אותו הציעו השתיים עמד על 7.2 שקלים למניה. עם זאת, בשבוע שעבר הודיעו השתיים על העלאת המחיר המוצע בכ-15% למחיר של 8.3 שקלים למניה, ככל הנראה בשל היענות נמוכה מצד בעלי המניות להצעה המקורית.

בכדי להשלים את מחיקת מניות תדיראן צריכה מהמסחר צריכות היו נחושתן וקרייר להגיע לשיעור החזקה משותף של לפחות 95% ממניות החברה, שיעור החזקה אשר מאפשר ביצוע רכישה כפויה של יתרת מניות החברה המוחזקות בידי הציבור.

על פי דיווחי הבורסה התבצעו אתמול, במועד האחרון להיענות להצעת הרכש, מספר עסקות מחוץ לבורסה בהיקף כולל של כ-50.4 מיליון שקל, במסגרתן החליפו ידיים כ-6.07 מיליון מניות של החברה. העסקות בוצעו לפי מחיר של 8.3 שקלים למניה, מחיר הצעת הרכש.

מי שרכשו את המניות היו נחושתן וקרייר, ובעקבות רכישות אלה הגיעו שתי החברות להחזקה של למעלה מ-98% ממניות תדיראן צריכה. בסך הכל, עלות הצעת הרכש לנחושתן ולקרייר מסתכמת בכ-53.4 מיליון שקל.

יצוין, כי חלקה של נחושתן השקעות בהצעת הרכש יהיה כ-900 אלף שקל בלבד, מה שיהפוך את קרייר לבעלת השליטה בתדיראן צריכה. יחד עם זאת, בנחושתן ציינו בעבר כי לאחר השלמת הצעת הרכש ייכנס לתוקף הסכם בעלי מניות חדש בתדיראן צריכה אשר יבטיח הגנת מיעוט לנחושתן.

תדיראן מוצרי צריכה עוסקת בייצור ושיווק של מוצרי חשמל ביתיים. במסגרת זו מייבאת תדיראן לארץ את מוצרי aba ,Thomson ,Technics, פנסוניק, Bosch וכן מותגים פרטיים. כמו כן, תדיראן מוצרי צריכה משמשת מפיץ בלעדי של מוצרי CarTler בתחום מיזוג אוויר מרכזי.

תדיראן מוצרי צריכה סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 150.9 מיליון שקל - גידול של כ-12% לעומת הכנסות של 134.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, הרוויחה החברה 3 מיליון שקל, בדומה לרווח שנרשם ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully