בורסה: כור זינקה ב-6% לאור התעניינות של תשובה

המעו"ף טיפס 0.2% לשיא של 860.8 נקודות. אורכית חתכה תחזיות וצנחה ב-20%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.73 מיליארד שקל

אסף רותם
27/04/2006

פקיעה יציבה ושקטה גררה יום מסחר רגוע וללא כיוון ברור, שהתנהל בעצלתיים - עד שעתיים לפני הסגירה. הידיעה על כניסתו של יצחק תשובה לכור ותחזית עגומה של אורכית ל-2006 העירו את הבורסה ושלחו את המניות האמורות לתנודות קיצוניות, אולם בכיוונים הפוכים.

בסיום היום טיפס מדד מעו"ף 0.2% לשיא של 860.8 נקודות והשלים עלייה שבועית של 0.5%, בעוד מדד ת"א 100 עלה בשיעור זעום ל-879.9 נקודות ונותר כמעט ללא שינוי בסיכום השבוע. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.73 מיליארד שקל, מתוכו כ-520 מיליון שקל בפקיעה. שער הפקיעה נקבע על 861.22 נקודות - גבוה ב-0.2% ממחיר הבסיס הבוקר.


מול שוקי המניות, המשיכו אמש בנפילתם מחירי איגרות החוב הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב, והתשואה עליהן הגיעה כבר ל-5.1%, אולם, זו דווקא לא השפיעה על התשואות בשוק ההון המקומי: מחירי הגלילים טיפסו עד 0.1% בעוד השחרים נסחרו כמעט ללא שינוי.

הסיפור הגדול של היום היה התעניינות של יצחק תשובה בכור, ששלחה את המניה לזינוק של 6%, כולו בשעתיים האחרונות של המסחר ובמחזור עצום. תשובה מבקש לרכוש את השליטה מידי קבוצת קלארידג תמורת כ-400 מיליון דולר, ברכישה שתהפוך את תשובה לגורם הכלכלי הפרטי הגדול בישראל.

בקרב המניות הדואליות, טבע הוסיפה 0.8% למרות פער ארביטראז' קטן יותר, של 0.1%. נייס זינקה 3.7% למרות פער חיובי קטן יותר, של 1%. אורכית, שסבלה מנפילה של כ-8% אמש, פירסמה את דו"חותיה וצירפה להם תחזית עגומה, לפיה היא איננה צפויה לצמוח כלל ב-2006, ועשויה, במקרה הרע, להציג ירידה של כ-20% בהכנסות ל-80 מיליון דולר, בעוד הרווח עשוי להיחתך ב-48% ולהסתכם ב-11.5 מיליון דולר. בתגובה, צנחה המניה ב-20.3%.

מלבד ההודעות יוצאות הדופן, את העניין במסחר ריכזו, כרגיל, מניות הבנקים, ובפרט בנק לאומי. נראה כי מאבק השליטה בלאומי מתחמם, או לפחות המאבק בעיתונות: ב"מעריב" פורסם הבוקר כי סרברוס גבריאל גיבשה קבוצת משקיעים לרכישת השליטה, בעוד שב"ידיעות אחרונות" פורסם כי שלמה אליהו מגבש קבוצת משקיעים, למקרה שקבוצת סרברוס גבריאל לא תקבל את הארכה שביקשה לצורך גיבוש קבוצת הקונים. לאומי הגיבה בירידה של 0.4%, בעוד מניית הפועלים ריכזה את המחזור הגדול ביותר והשילה כ-1.3%.

עוד פורסם כי בנק ישראל לא יאשר לדיסקונט את ביטול ההפרשה בגין ההשקעה בבינלאומי, בהיקף של 173 מיליון שקל. דיסקונט ירדה בתגובה כ-0.7%.

בקרב מניות הנדל"ן, גזית גלוב דיווחה כי החברה הבת, אקוויטי וואן, השלימה את עסקת מכירת נכסיה בטקסס, וכתוצאה מכך תרשום גזית רווח לפני מס של 122 מיליון שקל. למרות זאת, גזית ירדה 0.8%.

אלוני חץ עלתה 0.1% בלבד, למרות שהודיעה על התחייבות להשקעה של 30 מיליון ליש"ט (כ-243 מיליון שקל), בקרן נדל"ן בריטית בשם ברוקטון. הקרן שותפה בקונסורציום משקיעים שחתם ביום שני האחרון על הסכם לרכישת רשת בתי החולים הגדולה בבריטניה, GHG, לרבות הנדל"ן שבבעלותה, תמורת סך כולל של כ-2.4 מיליארד ליש"ט.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully