הבורסה טיפסה ב-0.5%

אלרוב נדל"ן המריאה ב-29% במחזור ער מהרגיל. כור השלימה עלייה דו יומית של כ-10%. הפועלים ולאומי עלו בכ-1% כל אחת

שרון שפורר
30/04/2006

תל אביב חתמה את יום המסחר האחרון באפריל בעליות שערים של חצי אחוז במדדים המובילים - משלימה מהלך עליות של כ-6% במהלך החודש כולו, כשהמדדים המובילים ממשיכים לסבוב סביב רמות שיא של כל הזמנים.

על המגמה ניצחו היום מניית קונצרן כור, שהשלימה עלייה של קרוב ל-10% בתוך יומיים, בעקבות פרסומים על עניין שהביעו שני טייקוני העסקים הישראליים - נוחי דנקנר ויצחק תשובה - ברכישת הקונצרן. בצהרי היום הצטרפו לניצוח על המגמה החיובית גם מניות הנדל"ן, בעקבות המשך מבול העסקות בענף, הכוכב הבלתי מעורער באחד העם מאז תחילת 2006.

מדד תל אביב 25 עלה ב-0.5% לרמה של 864.95 נקודות, אחרי עלייה של כ-5% מתחילת השנה. מדד תל אביב 100 טיפס ב-0.5% ל-884.28 נקודות, אחרי עלייה של כ-7% מתחילת השנה. מחזורי המסחר הסתכמו ב-940 מיליון שקל - מחזור ער ביחס לעובדה שמדובר בשבוע מסחר מקוצר לרגל יום הזיכרון ויום העצמאות, שבהם לא יתקיים מסחר באחד העם, אך לא חריג בנוף החודש האחרון - חודש שלמרות ריבוי חגים בו, נהנה ממחזורים ערים באחד העם.

בוול סטריט איבד נאסד"ק בליל שישי כ-1%, בעקבות תוצאות מאכזבות של מיקרוסופט, שצנחה בעקבותן בכ-11%. אך עם זאת, המניות הדואליות פתחו היום את המסחר במגמה מעורבת של פערי ארביטראז'.

נייס וכור, שפתחו בפערים חיוביים, חתמו בעליות מרשימות של 4.7% ו-3.4%, בהתאמה - מובילות את המגמה החיובית באחד העם.

כור ריכזה את המחזור הגבוה ביותר של כ-90 מיליון שקל. המניה בלטה בסוף השבוע שעבר עם זינוק של כ-6%, אחרי שנודע כי יצחק תשובה ונוחי דנקנר מעוניינים לרכוש את השליטה מידי קבוצת קלארידג' תמורת כ-400 מיליון דולר.

קבוצות האחזקות של תשובה ודנקנר, קבוצת דלק וקבוצת אי.די.בי נהנו גם הן מעליות שערים היום: קבוצת דלק טיפסה ב-1%, אי.די.בי אחזקות עלתה בחצי אחוז ופיתוח קפצה ב-1.5%. בלטה במיוחד כלל תעשיות, עם זינוק של 4.6% במחזור של כ-17 מיליון שקל - משלימה עלייה של כ-15% בתוך שבוע בלבד ומנגד לה, דיסקונט השקעות ירדה היום ב-0.1%.

מניות קבוצת דלק עלו גם לקראת יום רביעי הקרוב, אז תערוך החברה את הנפקתה של החברה הבת דלק US בארה"ב, והיום היא עורכת רוד שואו טלפוני לקראת ההנפקה.

נייס טיפסה בליל שישי בוול סטריט ב-5.1% לשיא של חמש שנים וחצי, בעקבות רכישת שתי חברות בסכום כולל של 213 מיליון דולר. נייס תרכוש את חברת IEX, אשר מספקת פתרונות לניהול כוח אדם במוקדי שירות, תמורת כ-200 מיליון דולר במזומן. כמו כן, חתמה החברה על הסכם נוסף לרכישת Performix, העוסקת בתחום ניהול הביצועים של מוקדי השירות. במסגרת הסכם זה, תשלם נייס 13.2 מיליון דולר במזומן, אולם מחיר הרכישה עוד עשוי לגדול ב-6.15 מיליון דולר נוספים, אם תעמוד החברה הנרכשת ביעדי ביצוע מסוימים. על רקע הרכישות, העלתה נייס את תחזיותיה ל-2006. בתגובה לחדשות, העלה בית ההשקעות פרידמן בילינגס את המלצתו למניית נייס מ"תשואת חסר" ל"תשואת שוק". נייס ריכזה היום באחד העם מחזור של 19 מיליון שקל.

טבע, שפתחה בפער שלילי של 1.4%, הדביקה אותו עם ירידה של 1.6% במחזור של כ-84 מיליון שקל - השני אחרי כור. החברה הצטרפה בסוף השבוע לרשימה ארוכה ומכובדת של ענקיות שוק, אשר מניותיהן זכו בשנים האחרונות למיני הצעות רכש עוינות מצד TRC קפיטל. ענקית הפרמצבטיקה הישראלית הודיעה לבעלי מניותיה, כי היא ממליצה להם שלא להיענות להצעת הרכש בהיקף של עד 2.5 מיליון מניות (0.4% ממניות טבע), שהוגשה בידי TRC קפיטל. ההצעה הוגשה ב-19 באפריל לפי מחיר של 37.8 דולר למניה - נמוך ב-3.8% ממחיר הסגירה באותו יום. מאז, שבה מניית טבע אל מעבר לרמה של 40 דולר והגדילה את הדיסקאונט ביחס למחיר בשוק.

פריגו צנחה בכ-6% בעקבות פער דומה בו פתחה. אלביט מערכות, שפתחה את המסחר גם היא בפער שלילי, נסחרה בתוספת של 0.9%.

לאחר דשדוש במקום מתחילת אפריל, נסחרו מניות הבנקים הגדולים בעליות שערים: הפועלים עלתה ב-1% במחזור של 34 מיליון שקל, לאומי עלתה ב-1% במחזור של 19 מיליון שקל. המזרחי ירדה 1.1% ודיסקונט חתמה בתוספת של 1.5%.

מדד תל אביב בנקים, שהיה הכוכב של 2005 ואשר טיפס מתחילת השנה ב-7%, עלה היום ב-1%.

במניות הנדל"ן, נמשכה המגמה החיובית. מדד תל אביב נדל"ן 15 טיפס ב-0.7%, אחרי זינוק של כ-38% מתחילת השנה - כ-12% באפריל לבדו. הכוכבות הגדולות מתחילת השנה במדד זה הן מניית אזורים, עם תשואה של כ-65% לקראת העברתה לידי בוימלגרין; כלכלית ירושלים, עם זינוק של 58% לקראת הנפקת נכסי הנדל"ן שלה ברוסיה בלונדון; ג'י.טי.סי, עם זינוק של 54% בעקבות הזינוק בג'י.טי.סי פולין; ואפריקה של לבייב, עם עלייה של 54% לקראת שלוש הנפקות קרבות - אחת בתל אביב ושתיים בלונדון, מהן הנפקת ענק אחת של נכסי הנדל"ן של החברה ברוסיה, ובנוסף לכל זאת, הנפקה פרטית שהשלימה בשבוע שעבר.

אזורים ירדה בסיום ב-0.3%; ג'י.טי.סי הוסיפה 0.7%; כלכלית ירושלים קפצה ב-2.7% אחרי שהודיעה על רכישת 16 נכסים בשווייץ בכ-400 מיליון שקל.

אלביט הדמיה נסחרה בקפיצה של 3.8% במחזור ער מהרגיל של כ-34 מיליון שקל. החברה קיבלה אישור לבניית פרויקט גדול על האי אבודה שבבודפשט בהיקף של 1.5 מיליארד יורו.

מניה בולטת נוספת בענף הנדל"ן היום היתה זו של אלרוב נדל"ן, שהמריאה ב-29% במחזור ער מהרגיל של 16 מיליון שקל, כשהחברה האם שלה אלרוב עלתה ב-11.4% במחזור של 9 מיליון שקל. בכלל פיננסים בטוחה העניקו היום לאלרוב נדל"ן המלצת "קנייה" ונקבו עבורה במחיר יעד הגבוה ב-75% ממחירה בשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully