החברות שהשתתפו בסקר בנק ישראל אופטימיות

סקר בנק ישראל: הדולר יגיע ל-4.83 שקלים תוך שנה. הצמיחה תימשך והאינפלציה תהיה בטווח התקין

טל לוי
30/04/2006

"ברבעון הראשון של 2006 נמשכה מגמת ההתרחבות בסך הפעילות במשק. העלייה ברבעון זה נרשמה בכל ענפי המשק, כולל ענף הבנייה, והיא ניזונה מעליות הן ביצוא והן בפעילות לשוק המקומי. כך עולה מדיווחי החברות והעסקים שהשתתפו בסקר החברות שנערך על ידי מחלקת המחקר בבנק ישראל. סקר הכולל 600 חברות.

כלכלני מחלקת המחקר מציינים, כי החברות צופות את המשך ההתרחבות בפעילות גם במהלך הרבעון השני של השנה. לשם השוואה, גם המדד המוביל - הצופה את מצב הפעילות הכלכלית ברבעון הבא בסך הסקטור העסקי - מצביע אף הוא על המשך ההתרחבות בפעילות.

חברות התעשייה דיווחו על המשך העליות הגדולות בתפוקתן אשר משקפת עליות במכירות המקומיות וביצוא. החברות צופות, כי ברבעון הבא יימשכו העליות הגדולות, הן בהזמנות ליצוא והן בהזמנות לשוק המקומי. העלייה בתפוקה, במכירות בשוק המקומי וביצוא הקיפה את כל סוגי החברות, ובמיוחד הגדולות. כל סוגי החברות, במיוחד הגדולות, צופות עליות בהזמנות לשוק המקומי ובהזמנות ליצוא במהלך הרבעון הבא.

ברבעון הנסקר נרשמה עלייה מתונה בפעילות בענף הבנייה וזאת לאחר מגמת התייצבות בפעילות במהלך שלושת הרבעונים הקודמים וירידות ברבעונים שלפני. עלייה זו משקפת עלייה קלה בבניית תשתיות לצד יציבות בבניית מבנים.

ממוצע הציפיות לאינפלציה עלה ברבעון זה ל-2.8% בממוצע, לעומת 2.6% ברבעון הקודם. 19% מהחברות המשתתפות בסקר צופות, כי האינפלציה ל-12 החודשים הקרובים תהיה מעל הגבול העליון של יעד יציבות מחירים (3%-1%), לעומת 18% ברבעון הקודם ו-76% מהחברות צופות שהאינפלציה תהיה בתחום היעד, לעומת 78% ברבעון הקודם.

בתחום המט"ח: צופות החברות כי בעוד 12 חודשים (סוף מארס 2007) צפוי שער החליפין להגיע ל-4.83 שקלים לדולר בממוצע, לעומת 4.76 שקלים בסקר הקודם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully