וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה ייצוגית נגד עיריית חולון בגין נטילת זכויות בנייה למאות דירות בשווי עשרות מיליוני דולרים

אמיר הלמר

18.7.2001 / 19:03

התובעים טוענים כי במסגרת תוכנית רה-פרצלציה העניקה לעצמה העיריה זכויות למאות דירות ועשרות אלפי מ"ר במקום לחלקן בין בעלי הקרקע

לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוגשה תביעה נגד עיריית חולון, בטענה שהעיריה לקחה לעצמה זכויות בנייה למאות דירות ועשרות אלפי מ"ר למסחר ומשרדים, על חשבון כיסם הפרטי של בעלי קרקעות בתחומה.

תביעה שהוגשה ע"י משרד עוה"ד דקל-סבו ושות', נטען שעיריית חולון יזמה ואישרה תוכנית רה-פרצלציה בעיר במסגרתה, הקצתה לעצמה זכויות בנייה למאות דירות ועשרות אלפי מ"ר לבנייה למסחר ולמגורים, השייכות לבעלי המגרשים במתחם.

התובעים טוענים כי הבנייה במתחם הוקפאה במשך למעלה מ-40 שנה ולאחר מכן אישרה העיריה במקום תוכנית איחוד וחלוקה. כמו כן מציינים התובעים כי ערב התוכנית לא היו בידי עיריית חולון זכויות לשימושים פרטיים במתחם וכי הזכויות לשימושים פרטיים שהוקנו בתוכנית לעיריית חולון, נלקחו שלא כדין, מבעלי הקרקעות האחרים שבתחום התוכנית.

התובעים צרפו לתביעה את חוות דעתו של שמאי מקרקעין מוסמך, יעקב בירנבאום, ומפורטת בה השתלשלות עניינים המעידה על פעולות בלתי חוקיות של עיריית חולון. בד בבד עם התביעה הוגשה בקשה להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית בשם כל בעלי המקרקעין הפרטיים במתחם.

בתביעה הייצוגית נדרשת העיריה להחזיר את זכויות הבנייה לבעלי הקרקעות המקוריים. ערכן של הקרקעות בהן מדובר מסתכם בעשרות מליוני דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully