וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ואיו מציגה הכנסה צנועה של 1.4 מיליון דולר ברבעון והפסד של 18 סנט למניה

רמי קפלן

19.7.2001 / 0:17

בדומה לציפיות; שיפור רציני לעומת הרבעון שעבר בו הכניסה 670 אלף דולר והפסידה 25 סנט למניה; בקופה נחים 94 מיליון דולר - פי 2.5 משווי השוק של החברה

הכנסותיה של יצרנית ציוד האינטרנט האלחוטי ואיו ברבעון שני של שנת 2001 הגיעו ל-1.4 מיליון דולר, מעט פחות מהתחזית של בית ההשקעות WR האמברכט להכנסה של 1.5 מיליון דולר. עם זאת, בהשוואה לרבעון שעבר מדובר בשיפור של ממש, לפחות באחוזים - אז הגיעו ההכנסות ל-670 אלף דולר בלבד.

בשורה התחתונה הפתיעה ואיו לטובה כשדיווחה על הפסד פרופורמה של 6.8 מיליון דולר או 18 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 9.3 מיליון דולר או 25 סנט למניה ברבעון הקודם. התחזית של WR האמברכט דיברה על הפסד של 20 סנט למניה.

את ההפסד הנמוך מסביר מנכ"ל החברה, ג'והן אוקונל, בכך שקוצצו משמעותית ההוצאות התפעוליות והחברה התמקדה במכירות ישירות לספקי שירותים. "אנו מצפים שההפסד פרופורמה שלנו יקטן אף יותר בחצי השני של השנה".

על רווחים אוקונל בכלל לא מדבר בהודעה הקצרה של החברה לבורסה. ב-WR האמברכט העריכו שהיתרון התחרותי של ואיו הולך ומצטמצם ושהעיכובים ביישומי פיתרונות הוויירלס של החברה עשויים להוביל להגברת חדירתן של אופציות גישה אחרות לפס רחב, כמו DSL או כבלים.

הספקות העמוקים בנוגע למודל העסקי של החברה באים לידי ביטוי בשווי שהשוק מעניק לה כיום - 40 מיליון דולר, הרבה פחות משוויים של המזומנים שבקופת החברה המגיעים ל-94.1 מיליון דולר בסיומו של הרבעון השני, כמעט פי שניים וחצי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully