וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

IBM בהתאם לתחזיות: עלייה של 5% ברווח הרבעוני; צופה ירידה של 15% במכירות השבבים

רונן סרברניק

18.7.2001 / 23:38

החברה דיווחה על הכנסות של 21.6 מיליארד דולר, לעומת 21.65 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת; עלולה להיפגע ממדיניות ה"דולר החזק"

חברת IBM (סימול IBM), יצרנית המחשבים הגדולה בעולם, דיווחה היום על גידול ברווחיה הרבעוניים לעומת השנה הקודמת. הגידול נובע מהרחבת מגוון השירותים והמוצרים שהחברה מציעה.

החברה דיווחה על רווח של 2 מיליארד דולר, 1.15 דולר למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים, עלייה של 5% ברווחיה לעומת 1.9 מיליארד דולר, 1.06 דולר למניה ברבעון המקביל ועלייה של 15% לעומת הרבעון הקודם.

כמו כן, דיווחה החברה על הכנסות של 21.6 מיליארד דולר, לעומת 21.65 מיליארד דולר ברבעון המקביל. אך ציינה כי הכנסות החברה ממחשבים אישיים ירדו ב-14% הרבעון.

יו"ר ומנכ"ל החברה, לואי גרסטנר, אמר שנקודות החולשה של הרבעון היו עסקי המחשבים האישיים, הדיסקים הקשיחים ועסקי השבבים. "אנו לא מחוסנים לאותם גורמים שפגעו במתחרותינו ברבעון השני", אמר גרסטנר, "החולשה בעסקי החומרה צפויה להימשך גם במחצית השנייה של השנה ולפגוע במאזן".

כמו כן, הוסיף סמנכ"ל הכספים של החברה, ג'ון ג'ויס, כי מדיניות הדולר החזק פוגעת בחברה בכך שמקטינה את הכנסותיה מחוץ לארה"ב. הסמנכ"ל הוסיף כי מדיניות הדולר ומחיקות הון עלולות לפגוע בחברה במחצית השנייה של השנה עד כדי פגיעה של 14 סנט ברווחי החברה. כמו כן, צופה החברה ירידה של 15% במכירות השבבים.

ג'ויס הוסיף כי החברה צופה לרשום צמיחה של 8%-9% בהכנסות עבור השנה כולה.

חברת IBM הגדילה בחודשים האחרונים את התמקדותה בעסקי האאוטסורסינג, מיקור חוץ. בחודש מאי הודיעה IBM על עסקת ענק, לפיה תספק שירותי מחשוב לחברת הכבלים הבריטית NTL, בשווי של 2 מיליארד דולר ולתקופה של 11 שנים. באותו שבוע הודיעה IBM על חוזה לניהול מערכות המחשב של פיאט, תמורת סכום של 6 מיליארד דולר.

בשבוע הקודם הפגינו המשקיעים ביקוש רב לאופציות מכר (Put) לאוגוסט על מניית IBM. התנודתיות המגולמת באופציות IBM זינקה מ-47 דולר ל-55 דולר במהלך השבוע. הסיבה, ככל הנראה, היא שמועות שצצו כי ענקית המחשוב עלולה להחמיץ את יעדיה הפיננסיים לרבעון. באותו שבוע דיווחה IBM על קיצוץ של 1,000 עובדים נוספים ל-1,000 עובדים שקוצצו שבוע קודם לכן.

ברבעון הקודם דיווחה החברה על עלייה של 9% בהכנסותיה ל-21.04 מיליארד דולר לעומת הרבעון הקודם. כמו כן, דיווחה IBM על עלייה של 15% ברווחיה ל-1.75 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully