וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייפר ג'פרי: לא בדיוק ברור מתי, אבל הטכנולוגיה החיונית של פאנדטק תחזיר אותה לפסים

רמי קפלן

18.7.2001 / 22:56

בינתיים, האנליסטים מעניקים למניה המלצת "נייטרלי" ולא מאמינים שהיא שווה יותר מ-7 דולרים; חותכים את תחזיות 2001 להכנסות של 44 מיליון דולר והפסד של 44 סנט למניה

"מתי ישתפרו תנאי השוק של פאנדטק , אפשר רק לנחש, וניחוש אחד יהיה טוב כמו כל ניחוש אחר", אומרים בבית ההשקעות פייפר ג'פרי, "אי לכך, אין זה מן הנמנע שהתחזיות לביצועי החברה יקוצצו שוב בעתיד". פאנדטק, שתציג מחר את דו"חותיה לרבעון השני של 2001, פירסמה לפני כחודש אזהרת הכנסות ורווחים חמורה לרבעון זה.

יצרנית תוכנות הבנקאות הישראלית, הודיעה אז שהכנסות הרבעון השני של השנה יהיו נמוכות מן התחזיות, ויסתכמו ב-10-11 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות של 15 מיליון דולר. בשורה התחתונה, מצפה החברה להפסד של 17-24 סנט למניה - בנטרול הוצאות חד פעמיות והפחתות מוניטין.

פייפר ג'פרי מעניק עתה למניית פאנדטק המלצת "נייטרלי", המבוססת על הערכתו שהמניה לא שווה יותר מאשר 7 דולרים, רק 7% מעל למחירה היום. רמת הצפיות בשוק נמוכה מאוד, אולם האנליסטים רוברט גולדמן וקייטי רוברטסון, מעריכים בכל זאת שהחברה תצליח להציג בשני הרבעונים האחרונים של השנה תוצאות שיזכירו את תוצאות הרבעון השני, ואולי אף מעט טובות יותר.

הפתרונות הנכונים ללקוחות הנכונים

על הנייר יש לפאנדטק את כל הנתונים להצליח. יצרנית פתרונות ה-e-banking לניהול חשבונות בנק באמצעות האינטרנט, וה-e-payments, להעברות מזומנים אלקטרוניות, היא חברה מובילה בתחום שצובר תאוצה בשנים האחרונות, עם המעבר הבלתי נמנע של מערכת הבנקאות לאמצעים אלקטרוניים.

המותג של פאנדטק הוא מותג מוביל בתחום שלה. חמשת הבנקים הגדולים בעולם הם לקוחות שלה, וכך גם שבעה מתוך עשרת הגדולים. 40% מהכנסות החברה מגיעים מהשמנת של עולם הבנקאות - גופים שהחסינות הפיננסית שלהם הופכת אותם לאחרונים שיקצצו בתקציבי רכש.

אולם מסתבר שבתקופה משברית כמו זו שאליה נקלעו מגזרי הטכנולוגיה והפיננסים, אין זה מספיק. גם פלח השוק של הבנקים הגדולים נפגע לאחרונה, וגם שם לוקח לעסקות רכש זמן ארוך בהרבה להיסגר, אם בכלל.

שוק הלקוחות הקטנים והבינוניים כבר נפגע קודם, והיה הגורם העיקרי לחולשה שפאנדטק התחילה לגלות בשני הרבעונים האחרונים. אז עוד הצליחה החברה לפצות על הירידה במכירת רישיונות חדשים לתוכנה, על ידי כך שהגדילה את שיעור חוזי האחזקה והשירות. אך התמשכות המגמה הזאת, הפוגעת באופן בלתי נמנע בשולי הרווח, וזחילת המיתון אל הלקוחות הגדולים, הציבו את החברה במסלול בטוח להפסד הולך ומעמיק.

המגמה הזאת, חוסר הוודאות בנוגע לעיתוי התאוששותו של השוק, מביאה את האנליסטים של פייפר לקצץ את תחזית הביצועים של פאנדטק לטווח הקצר, כלומר לשנים 2001 ו-2002. בשנת 2001 תגיע ההכנסה לדעתם ל-44 מיליון דולר ולהפסד של 44 סנט למניה, ובשנת 2002 ייכנסו 53 מיליון דולר, והרווחים יהיו בשיעור של 7 סנטים למניה.

עם זאת, לגבי הטווח הארוך של פאנדטק, האנליסטים מצליחים לשמור על אופטימיות, המבוססת על ההנחה שהטכנולוגיה של החברה חיונית כדי לתמוך את תהליכי הקידמה הבלתי נמנעים של מערכת הבנקאות העולמית.

המגמה מצביעה על כך שנפחי העברות הכספים האלקטרוניות הולכים וגדלים, האינטרנט הופך להיות פלטפורמת המסחר העיקרית, פעילות הבנקים הופכת להיות מסובכת יותר ויותר, והנטייה היא לעבור לעיבוד בזמן אמת. פאנדטק, שמובילה ללא עוררין את השוק למוצרים שמאפשרים את כל המאפיינים האלה, עומדת ליהנות מהמגמה הזאת בטווח הארוך.

לפיכך, מאמינים האנליסטים, שבטווח 5-3 השנים הקרובות, תצליח פאנדטק באופן בלתי נמנע לצמוח בשיעור ממוצע של 20%-15% בשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully