וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טנדו חוזרת לחיים: ביהמ"ש השיב את צו הקפאת ההליכים נגד החברה

אמיר הלמר

19.7.2001 / 11:21

צו ההקפאה בזכות הסדר עם הנושה RND; חברת האם תערוך גיוס של 8 מיליון דולר ותזרים את הכסף לחברה; טוענת כי מצאה "מנכ"ל חדש בעל מעמד ומוניטין בשוק ההון"

שבוע סוער עבר על חברת הסטארט אפ טנדו ו-40 עובדיה הנותרים. בשלושת הימים האחרונים הספיקה החברה, שפעלה תחת צו הקפאת הליכים, למשוך את בקשתה להאריך את הצו ולמחרת הגישה בקשה חדשה להשיבו על כנו.

היום בבוקר קיבל סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי, ישי לויט, את בקשת טנדו והוציא צו הקפאת הליכים חדש עד ל-1 באוגוסט וכן אישר לחברה לכנס אסיפת נושים לאישור הסדר אליו תגיע עימם.

בבקשה הדחופה מאתמול הודיעה החברה כי לאחר החלטת ביהמ"ש אירעו מספר אירועים חשובים: הראשון בהם הסכמת RND להצטרף להסדר הנושים. בנוסף טוענת החברה כי מיד לאחר היוודע הסרת צו ההקפאה, פנו נושים רבים לחברה באיום לנקוט כנגדה הליכים משפטיים לרבות תפיסת רכבים ועוד - פעולות שלטענתה היו פוגעות קשה בחברה.

טנדו, באמצעות עו"ד שאול קוטלר, הגישה לביהמ"ש הצעת הסדר חדשה לנושיה הדומה בעיקרה להצעת ההסדר הקודמת אך הפעם ההצעה הוגשה לאחר שלמעשה הגיעה החברה להסדר עם הנושה הבלתי מובטחת הגדולה ביותר שלה RND של הזיסאפלים שחובה מוערך בכ-9 מיליון שקל.

RND למעשה היא הנושה הבלתי מובטחת הגדולה של החברה וחובה מהווה כ-62% מהחובות הרגילים.

שינוי גדול נוסף הוא כי בעלי המניות בחברה הסכימו במסגרת הסדר הנושים, במידה שייחתם, להזרים 8 מיליון דולר לפעילות החברה. בהסדר המקורי דובר כי הבעלים יזרימו 5 מיליון דולר בלבד.

החברה מציינת כי במהלך תקופת ההקפאה המשיכה החברה להעסיק 39 עובדים, חתמה על הסכם פיתוח עם חברת סימנס בהיקף של 750 אלף דולר והמשיכה לטענתה לקבל הזמנות חדשות מלקוחות.

עוד מציינת החברה כי "נמצא מנכ"ל חדש לחברה בעל מעמד ומוניטין בשוק ההיי-טק", כאשר הצטרפותו לחברה מותנית באישור הסדר הנושים".

מלבד RND נתנו הסכמתם להסדר הנושים גם הנושים המובטחים שלה, בנק דיסקונט וחברת טנגון אינווסטמנט, להן חייבת החברה כ-3 מיליון דולר.

גם העובדים שפוטרו, להם חייבת החברה כ-2.7 מיליון שקל, נתנו הסכמתם לצו ההקפאה למרות שהחברה טרם הגיע עימם להסדר. סך כל חובות החברה מוערך בכ-28 מיליון שקל. כמו כן לחברה יש השקעה של כ-18 מיליון דולר של חברת האם האמריקאית, שמהווה לטענתה הלוואת בעלים. חברת האם התחייבה שלא להצטרף לנושים האחרים של החברה לגביית החוב.

החברה ציינה כי במסגרת הסדר הנושים שתבצע החברה יקבלו הנושים בדין קדימה את כל חובם ואילו הרגילים כ-20% מחובם וזאת 12 חודש מאישור ההסדר ע"י ביהמ"ש. העובדים שפוטרו אמורים לקבל את מלוא חובם בהתאם לחוק וכן 20% מהסכומים שמעבר לקבוע בחוק ואילו העובדים שממשיכים לעבוד בחברה יקבלו את מלוא שכרם. בחברה נותרו כעת 39 עובדים בלבד לאחר שבשיאה היו בה כ-180 עובדים.

בהחלטה על מתן הצו קובע סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי, ישי לויט, כי ברור לנושי החברה כי גיוס ההון המתוכנן עליו יקום ויפול דבר יתבצע בחברת האם האמריקאית כך שנושי החברה לא יכולים להיבנות ממנו. עם זאת לאור העובדה שנושי החברה לא התנגדו להקפאה אזי הסכים לויט לתת את הצו. למרות זאת מציין לויט כי "ספק בעיני אם החברה אכן תצליח לגבש הסדר נושים". לויט מינה שוב את עו"ד מרדכי כהן כנאמן לביצוע ההסדר בתקופת ההקפאה. (פש"ר 01616/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully