וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר שגברה על תחזיותיו לרבעון השני - מריל לינץ' מעלה את תחזיות הרווח של תרו ל-2001 ו-2002

נטע יעקבי

19.7.2001 / 22:30

בבית ההשקעות אומרים כי ייתכן שגם תחזיות אלה יתבררו כשמרניות מדי; מעריכים את שולי הרווח הגולמי של ה-C/B, הפיתוח הגנרי ללוטריזון, ב-75%

מניית תרו הצליחה להעפיל היום למחיר שיא של 95.3 דולר, וזאת לאחר שדיווחה ביום שלישי על הכנסות שיא של 36.4 מיליון דולר ברבעון השני - צמיחה של 49% מהכנסות הרבעון המקביל ושל 28% מהכנסות הרבעון הקודם, הראשון של שנת 2001.

תוצאותיה של תרו הצליחו לגבור גם על התחזית האופטימית ביותר שניתנה לה על ידי האנליסט פול וודהאוס מבית ההשקעות מריל לינץ', שצפה לה הכנסות של 35.3 מיליון דולר ברבעון השני.

בעקבות ההצלחה המסחררת העלו היום בבית ההשקעות מריל לינץ' את תחזיות הרווח של תרו לשנת 2001 מ-1.67 ל-1.84 דולרים למניה, ולשנת 2002 מ-2.45 ל-2.95 דולרים למניה.

התחזיות המעודכנות מבוססות בעיקרן על הצמיחה הצפויה במכירות ה-Clotrimazole/Betamethasone (C/B) - הפיתוח הגנרי של תרו ללוטריזון של חברת שרינג - בשנה הקרובה וב-2002. על פי התחזית המעודכנת, יסתכמו מכירות התרופה החדשה ב-23 ו-35 מיליון דולר בשנים 2001 ו-2002, בהתאמה.

החברה אומנם לא פירטה בכמה הסתכמו ההכנסות מה-C/B ברבעון השני, אולם במריל לינץ' מעריכים עתה כי הן הסתכמו בכ-9 מיליון דולר, הרבה יותר מ-6 מיליון דולר שהעריכו לפני פרסום הדו"חות. מלבד רמת המכירות היפה של ה-C/B, גם צמיחת ההכנסות מתרופות בייצור שוטף הכפילה את עצמה - מ-12% ל-24%.

וודהאוס לא מפסיק להתפעל מה-C/B, וטוען כי ייתכן שהתרופה החדשה רווחית הרבה יותר ממה שהוערך עד כה; החברה מסרה כי הצמיחה בשיעור של 5% בשולי הרווח הגולמי קשורה רובה ככולה לתרופה החדשה. וודהאוס מעריך את שולי הרווח הגולמי של ה-C/B בסביבות ה-75%, לעומת ממוצע החברה - 60%.

בבית ההשקעות הוסיפו, כפי שעשו גם בפעם הקודמת, כי התחזיות המעודכנות עשויות להתברר כשמרניות מדי, אך מעדיפים בשלב זה לא לשנותן בצורה אגרסיווית ולחכות ולראות כיצד יתנהלו מכירות ה-C/B במהלך הרבעון השלישי.

וודהאוס ציין כי בנוסף למכירות ה-C/B קיימים גורמים חשובים אחרים שמשפיעים על רווחיות החברה, הפועלים בכיוונים שונים: רמות מחירי המוצרים, מגמות מתמשכות בשוק המניות, אישורי תרופות נוספים ורמות המלאים.

ה-C/B הוא קרם המיועד לטיפול בסימפטומים דלקתיים בעור. מלבד תרופה זו קיבלה החברה לאחרונה את אישור ה-FDA לשתי תרופות גנריות נוספות, המיועדות לשוק הקרדיולוגיה. מדובר בתרופה הקרדיו-וסקולרית אמיודרון (Amiodarone), ששווי השוק שלה במונחי המוצר המקורי בארה"ב הוא 100 מיליון דולר, ובתרופת ה-Hydrochlorothiazide בשני מינונים המיועדת לטיפול בלחץ דם גבוה, ששווי השוק שלה מוערך בארה"ב ב-50 מיליון דולר. קבלת האישורים לשתי התרופות הנוספות היא חלק מתוכנית החברה להרחיב את פעילותה בשוק הגנרי.

בבית ההשקעות העלו את מחיר היעד למניית החברה ל-115 דולר, וצופים לחברה צמיחה של 35% בחמש השנים הבאות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully