וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קונסטליישן 3D במכתב לבעלי המניות: הירידות במניה בשל מכירת אחזקות עקב פקודות מרג'ין

סוכנויות הידיעות

19.7.2001 / 22:52

החברה דוחה את הטענות בדבר קשר בין הירידה החדה במניית החברה לבין שינוי תנאי מימוש האופציות על ידי הנהלת החברה לפני כשבוע

חברת קונסטליישן 3D (סימול CDDD), המפתחת תקליטורי לייזר וכרטיסים המשמשים לאחסון כמויות גדולות במיוחד של נתונים על בסיס מספר שכבות אופטיות, פירסמה היום מכתב המיועד לבעלי מניותיה בצורה של הודעה לעיתונות.

"לאחרונה אנו עדים לשינוי דרמטי בדפוסי המסחר במניות קונסטליישן 3D בשוק", נכתב בהודעה. "אנו מאמינים כי התנודות במחיר המניה אינן קשורות בדרך כלשהי להמשך הפיתוח של טכנולוגיית ה-FMD, שהנהלת החברה מייחסת לה ערך רב".

נוכח התפתחויות הימים האחרונים בשווקים הפיננסיים "החברה עוקבת בסקרנות רבה אחרי העלייה במחזורי המסחר במניית החברה שגדלו ביותר מפי 10, במקביל לירידה במחיר המניה", מסרה קונסטליישן 3D.

החברה ציינה כי לאחרונה הודיעו כמה מבעלי המניות שלה כי מכרו חלק נכבד מהן עקב קבלת פקודות מרג'ין (פקודות המאלצות משקיע להחזיר הלוואה שלקח כדי לרכוש מניות כשהמחיר יורד בשיעור חד), וכי להערכתה היו מכירות אלה שגרמו לירידה במחיר המניה.

קונסטליישן 3D דוחה את הטענות בדבר קשר בין הירידה החדה במניית החברה לבין שינוי תנאי מימוש האופציות על ידי הנהלת החברה לפני כשבוע. ההערכות בשוק היו כי בעקבות שינוי התנאים החליטו רבים מבעלי האופציות לנסות ולהיכנס לשוק, שכן התנאים שונו בבחינת כל הקודם זוכה, ורק כשליש מבעלי האופציות יוכלו לממש את האופציות שלהם בהתאם לתנאים החדשים. בתגובה טענה החברה כי התנאים החדשים יעניקו יתרון לבעלי המניות בעתיד.

עוד הודגשה בהודעה החשיבות הרבה שהחברה מייחסת להסכם לשיתוף פעולה בתחום הפיתוח, הרישוי והייצור של מדיה עליו חתמו לאחרונה קונסטליישן 3D וחברת Warner Advanced Media Operations, המתמחה בתחום המדיה בסי.די רום ומחלוצות תחום ה-DVD, שהיא יחידה עסקית של WEA Manufacturing, חברה בת של AOL-טיים וורנר.

"ההסכם הוא בבירור אחד הרגעים החשובים ביותר בהיסטוריה של החברה", נכתב בהודעה. עוד נמסר כי שיתוף הפעולה עם Warner Advanced Media Operations צפוי להיות ארוך טווח ופורה, וכי החברות שותפות לדעה כי קיימת חשיבות ראשונה במעלה להוכיח מעבר לכל ספק כי תקליטורי ה-FMD עומדים בדרישות השוק וכי ניתן לייצר אותם בעלות נמוכה.

חברת קונסטליישן 3D שהוקמה בשנת 1995 על ידי מדענים מישראל ומרוסיה, מפתחת תקליטורי לייזר וכרטיסים המשמשים לאחסון כמויות גדולות במיוחד של נתונים על בסיס מספר שכבות אופטיות. החברה הודיעה לאחרונה על צירופה למדד המניות ראסל 3000, שפותח על ידי חברת פרנק ראסל ומדרג את 3,000 החברות הגדולות ביותר לפי שווי שוק בארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully