וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרנדלי רובוטיקס נקלעה לקשיים

הארץ

19.7.2001 / 22:46

כך אמרו היום מקורבים לחברה; לדבריהם, כדי להתגבר על המשבר פתחה החברה בהליך מזורז לגיוס 7.5 מיליון דולר

מאת אורה קורן ועודד חרמוני

חברת פרנדלי רובוטיקס, המייצרת רובוטים לכיסוח דשא אוטומטי, נקלעה למצוקת מזומנים המאיימת על המשך קיומה - כך אמרו היום (חמישי) מקורבים לחברה. לדבריהם, כדי להתגבר על המשבר פתחה החברה בהליך מזורז לגיוס 7.5 מיליון דולר. במקביל, בוחנים ראשי החברה אפשרות למכור אותה או את זכויות השימוש בטכנולוגיית הניווט הרובוטי הביתי שפיתחה לחברת הובר הבריטית.

לדברי המקורבים, החברה העריכה לא נכון את השוק הצרכני אליו פנתה והקצתה משאבים רבים לשיווק ישיר וליצירת מלאי גדול. תחזיות המכירות של החברה התבדו, ולמעט הסכם המכירות שחתמה עם טורו האמריקאית ועם חברה אירופית, היא נותרה עם מלאי גדול. בעקבות זאת, פוטר חלק מצוות העובדים של החברה בארה"ב.

סמנכ"ל הכספים של פרנדלי רובוטיקס, ערן טמיר, הכחיש שהחברה נקלעה למצוקה תקציבית. טמיר ציין, כי החברה צפויה להשלים בקרוב גיוס הון, במסגרתו קיבלה התחייבויות ל-80% מיעד הגיוס. עם זאת, סירב טמיר לפרט את היקף הגיוס המתוכנן. לדבריו, אין כוונה למכור את החברה או את הטכנולוגיה שפיתחה להובר.

פרנדלי רובוטיקס מפתחת, מייצרת ומשווקת רובוטים ביתיים. המוצר הראשון שפיתחה הוא מכסחת דשא הפועלת ללא מגע יד אדם. פעילות המכסחת מבוססת על מערכת ניווט מתוחכמת, מוגנת פטנט, המצויידת בחיישן לזיהוי מכשולים ולבקרת תנועה. במהלך 2000 השלימה פרנדלי רובוטיקס גיוס הון לפי שווי חברה של 85 מיליון דולר. תוכניות גיוס ההון של החברה כללו הנפקה ציבורית במחצית הראשונה של 2001 לפי שווי חברה של כ-250 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully