וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני הוריד את מחיר היעד למניית צורן - נמוך ב-44% ממחיר המניה היום; מותיר המלצת "נייטרלי בסיכון גבוה"

חזי שטרנליכט

20.7.2001 / 0:23

האנליסט ויקטור הלפרט צופה שצורן תיהנה מהגידול הצפוי בשוק ה-DVD; מוסיף: "אלמלא ההכנסות מריבית, היתה מדווחת החברה על הפסדים משמעותיים"

חברת צורן פירסמה אמש בתום המסחר בוול סטריט את הדו"חות שלה לרבעון השני. החברה הצליחה לעקוף את תחזיות הרווח של האנליסטים והציגה רווח של סנט למניה והכנסות של 21.9 מיליון דולר. מניית החברה זינקה היום ב-20.4% למחיר של 37.6 דולר, לאחר שנסחרה במחזורי מסחר גבוהים פי 6 מהממוצע. זה המקום לציין שבמהלך ארבעת החודשים האחרונים הוסיפה המניה קרוב ל-150%.

שני בתי השקעות פירסמו היום המלצות מעודכנות למניה. האנליסט ויקטור הלפרט מסלומון סמית ברני פירסם אמש דו"ח בעקבות התוצאות שפורסמו על ידי צורן. בדו"ח מציין הלפרט שהחברה עקפה את תחזית הרווח שלו למניה ב-2 סנט ואת תחזית ההכנסות לרבעון השני בכ-6%. הוא מציין שאלמלא הכנסות מריבית על הון החברה - היו מדווחים הפסדים משמעותיים.

הלפרט מוסיף כי שוק ה-DVD הפך להיות אחד השווקים הדומיננטיים עבור מוצרי החברה. במהלך הרבעון השני תפחו המכירות לשוק זה ל-72% מכלל המכירות של צורן, לעומת 55% ברבעון המקביל. זהו גידול מרשים למדי, אבל הלפרט מציין כי החברה צופה שגידול זה יימשך אל תוך הרבעון השלישי.

החברה חוזה שהכנסותיה ממכירות שבבים לשוק ה-DVD יגדלו לכ-85% מהמכירות הכוללות. אולם, עלייה מרשימה זו מצביעה, להערכת הלפרט, על כך שמכירותיהן של החטיבות האחרות יישארו ללא שינוי או אף יקטנו. עם זאת, המכירות לשוק המצלמות הדיגיטליות תפסו כ-17% מנפח המכירות הכולל ברבעון השני - גידול של 133% ביחס לרבעון המקביל ו-156% ביחס לרבעון הקודם.

מבחינה גיאוגרפית, סין הפכה לשוק משמעותי ביותר האחראי ל-45% ממכירות צורן ברבעון השני. זהו גידול מרשים מנתח מכירות של 23% ברבעון המקביל. מנגד, השוק האמריקאי, שהיה אחראי לנתח מכירות של 18% ברבעון השני של 2000, החזיק נתח של כ-6% בלבד מעוגת המכירות של צורן ברבעון השני של 2001.

מודאגים מההפסד התפעולי

הלפרט מציין כי למרות שהוא מעודד מתוצאות הרבעון השני, הוא מודאג מהעובדה שהחברה מדווחת זה הרבעון השלישי ברציפות על הפסד תפעולי - הפעם של 2.3 מיליון דולר. עם זאת, צופה הלפרט כי החברה תציג רווח תפעולי בחצי השני של 2001, למרות שבשורה התחתונה תציג הפסד תפעולי בשנה כולה.

ולמספרים. הלפרט צופה שההכנסות בשנת 2001 יעמדו על 107.7 מיליון דולר, וההכנסות בשנת 2002 יעמדו על 137 מ' ד'. כמו כן, מעריך האנליסט שההפסד התפעולי לשנת 2002 יעמוד על כ-5.8 מיליון דולר. הרווח הצפוי למניה בשנת 2002 הוא 80 סנט.

מחיר היעד שקבע הלפרט למניית החברה - 26 דולר - נמוך ב-45% מרמות המחירים בהן נסחרת המניה כיום. הלפרט הסביר כי הוא תימחר את המניה לפי מכפיל של 32.5, "בהתאם למכפילים לחברות בפלח השוק שלה". האנליסט מותיר למניה המלצת "נייטרלי בסיכון גבוה".

בנק אגוד מעלה ההמלצה מ"החזק" ל"קנייה"

היום פירסמו האנליסטים אמיר חייק וברנרד מנור המלצת "קנייה" למניית צורן עם מחיר יעד של 34.5 דולר. המלצתם הקודמת של האנליסטים היתה "החזק". האנליסטים העריכו שהכנסות החברה ב-2001 יעמדו על 107 מ' ד'.

חייק ומנור הסבירו שההתאוששות בייצור שבבי הדי.וי.די והשבבים למצלמות דיגיטליות על ידי יצרן החברה נבעה בחלקה מהעובדה שמפעלי היצרן, הממוקמים בטייוואן, התגברו על קשיים, שהביאו בעבר לדחיית הזמנות של לקוחות ה-OEM של צורן. כמו כן, גם העלייה בביקושים בשוקי המזרח הרחוק סייעה לגידול במכירות.

האנליסטים ציינו לחיוב את העובדה שהחברה הצליחה לצמצם, למרות ההאטה בענף, את המלאי בכ-11% לעומת הרבעון הקודם. עם זאת, הם מציינים שפלח שוק ה-DVD העולמי של צורן קטן מ-50% ל-20%. האנליסטים מעריכים שהמשך התחרות יסייע לחברה לחזור ולהגדיל את חלקה בשוק העולמי.

חייק ומנור ציינו שאחת מנקודות החולשה של החברה היא הירידה היחסית של המכירות לשוק הרמקולים. שיעור המכירות לשוק זה מכלל מכירות החברה ירד מ-15% לכ-5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully