וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארנסט אנד יאנג: מחריף משבר גיוסי ההון בתחום מדעי החיים

הארץ

20.7.2001 / 8:54

מאת אורה קורן

השינוי במניות הביוטכנולוגיה מתחילת 2001 מחריף משבר גיוסי ההון בחברות ישראליות מתחום מדעי החיים; חלק מהחברות גייסו הון בשווי הנמוך משווי הגיוס הקודם שלהן וחלקן רשם ירידה של 50% בשוויין - כך אמר אתמול רו"ח יורם וילמובסקי, שותף אחראי על תחום מדעי החיים בארנסט אנד יאנג ישראל.

וילמובסקי הוסיף כי ברבעון השני של 2001 חלה ירידה במספר החברות החדשות בתחום, יחסית לרבעון הקודם. זאת, לצד התחלת תופעה של סגירת חברות, או צמצום פעילות חברות למינימום, כתוצאה מקשיים בגיוס כספים. מגמת השחיקה בשווי חברות בגיוסי הון הובילה בחלק מהחברות לגיוס מימון ביניים ממשקיעים קיימים, תמורת אופציות להמרה בשערים מוטבים ודילול מאסיווי של היזמים.

לדבריו, מדיניות ההשקעות שננקטה על ידי קרנות הון סיכון ברבעון השני התמקדה בשמירת ההון להשקעות המשך בחברות המוחזקות על ידן. אלה מותנות בדרך כלל בצירוף משקיעים נוספים. גיוסי הקמה של חברות (סיד) כמעט בלתי אפשריים.

למרות זאת, ברבעון השני של 2001 נרשמה עלייה של 32% בהשקעות במדעי החיים בישראל, יחסית לרבעון המקביל אשתקד. השקעות קרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים הסתכמו ברבעון השני ב-52.1 מיליון דולר, ב-12 השקעות.

מתוכן, 24.1 מיליון דולר הושקעו בחברות ביוטכנולוגיה ו-28 מיליון דולר בחברות מכשור רפואי. ברבעון השני אשתקד גויסו 39.5 מיליון דולר על ידי 9 חברות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully