וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

SAP תיאלץ להפחית מרווחי הרבעונים הראשון והשני בשל הפסדי קומרס וואן

עפרה שלו

20.7.2001 / 18:56

ענקית התוכנה הגרמנית, שהיכתה אתמול את התחזיות, תחשב מחדש את הנתונים בהתאם לעקרונות החשבוניים ולהחזקותיה בקומרס וואן; הרווח התפעולי לא ייפגע

SAP מסרה כי תחשב מחדש את רווחי הרבעונים הראשון והשני בהתאם להפסד הרבעוני של קומרס וואן בה היא מחזיקה, לכשתשלים את תוכניתה להרחיב את החזקותיה בחברה.

ענקית התוכנה הגרמנית הודיעה ביוני כי בכוונתה להגדיל את החזקותיה בחברה ל-20.1% הרבעון. קומרס וואן (סימול CMRC) דיווחה אתמול על הפסדים שעלו אפילו על התחזיות הגרועות שלה עצמה. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 2.06 מיליארד דולר, 9.02 דולרים למניה, בהשוואה להפסד של 43.6 מיליון דולר, 28 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2000.

קומרס וואן, המספקת פלטפורמה למסחר מקוון בין עסקים, דיווחה על הפסד פרופורמה הגבוה פי 5 מהרבעון המקביל, של 79 מיליון דולר, 31 סנט למניה. התחזיות היו להפסד של בין 6 ל-30 סנט למניה.

דובר SAP אמר כי החברה תיאלץ לחשב מחדש את הרווח למניה ברבעון הראשון וברבעון השני של השנה, בהתאם לעקרונות החשבוניים המקובלים בארה"ב. הדובר הוסיף כי נתוני הרווח התפעולי לא יושפעו, אך לא אמר מה יהיה גודל ההשפעה על הרווח למניה.

SAP הפתיעה אתמול את השוק כשהיכתה את התחזיות עם צמיחה של 78% ברווח הנקי ברבעון השני. יתר על כן, SAP מסרה כי היא צופה המשך צמיחה חזקה במהלך 2001, עם גידול של 20% ויותר במכירות. חברת התוכנה הגדולה באירופה דיווחה על רווח נקי של 178 מיליון דולר, ועלייה של 24% בהכנסות ל-1.5 מיליארד דולר. הרווח התפעולי, לפני עלויות הקשורות לאופציות ולרכישת טופ טיר הישראלית, צמח ב-72% ל-360 מיליון דולר.

ברבעון הראשון החזיקה SAP ב-2.6% מקומרס וואן וברבעון השני החזיקה ב-4.4% ממנה. ברבעון הראשון הפסידה קומרס וואן 228.5 מיליון דולר, כך ש-SAP תיאלץ להפחית 5.9 מיליארד דולר מרווחי הרבעון הראשון ו-91.1 מיליון דולר מרווחי הרבעון השני.

במארס השנה רכשה SAP את טופ טיר תמורת 400 מיליון דולר במזומן. אחרי הרכישה הקימה SAP חברה חדשה בשם SAP Portals שקלטה לתוכה את טופ טיר וצירפה אליה עובדים מתחומים משיקים בתוך SAP .SAP Portals, שהמטה שלה נמצא בפאלו אלטו שבעמק הסיליקון, מעסיקה 850 עובדים, מהם 250 העובדים המקוריים של טופ טיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully