וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: "אם סיסטמס תציג צמיחה עוד השנה" - מעלים את ההמלצה למניה ל"תשואת יתר" מ"תשואת שוק"

גיא ימין

20.7.2001 / 20:50

בג'יי.פי.מורגן מעריכים כי החברה כבר הגיעה לתחתית וכי לא צפויות מחיקות מלאים נוספות ברבעונים הקרובים; מפחיתים את תחזית ההפסד השנתית

למסלול אותו עברה אם סיסטמס בדרכה לתוצאות הרבעון מצטרפות יותר ויותר חברות ישראליות, בהן כאלו שרק מעטים ציפו למצוא בו.

מתווה הדרך הוא פשוט: ראשית מפרסמים אזהרה, ואחר כך עומדים בתחזיות המופחתות. בשוק עם זיכרון חלש במיוחד, לעצם העמידה ביעדים המונמכים יש אפקט חיובי על מניית החברה, במיוחד אם היא לא מלווה בתחזית שלילית במיוחד לגבי הרבעונים הקרובים.

ההשפעה על המניה נכונה במיוחד במקרה הנוכחי של אם סיסטמס, שכן בניגוד לפעמים אחרות, כמו ברבעון הראשון למשל, בהן "תיבלה" החברה את תוצאותיה בהפחתת תחזיות משמעותית לרבעון הבא, הפעם מצביעה אם סיסטמס על קו אופק נראה לעין בו היא צפויה לחוות שיפור. ואכן, במהלך היומיים האחרונים מטפסת המניה בכ-13%, על אף שאין לשכוח כי גם זה לאחר שספגה ירידות בתחילת השבוע.

את המומנטום החיובי ניתן לייחס גם לתגובות של בתי השקעות. בסלומון סמית ברני מעלים את ההמלצה למניית החברה ל"תשואת יתר" מ"תשואת שוק", כשהבסיס להעלאה זו הוא הצפי לשיפור בעסקי החברה ברבעונים הקרובים.

אתמול אומנם הודיע מנכ"ל החברה, דב מורן, כי אם סיסטמס אינה צופה צמיחה ברבעון השלישי, אך הוסיף כי קיימים בשטח סימנים חיוביים לשיפור החל מהרבעון הרביעי.

האנליסט ויקטור הלפרט מצטרף להערכה זו. ברבעון השני חוותה החברה ירידה של 38% בהכנסותיה לעומת הרבעון הראשון, עם מכירות של 9.4 מיליון דולר, על אף שמכרה כמות זהה של יחידות ממוצריה. המשמעות הברורה היא כי החברה חוותה לחץ מחירים בשל התחרות האגרסיווית בתחום, ולחץ זה הוביל למחיקת מלאים בשווי של יותר מ-30 מיליון דולר בשני הרבעונים הראשונים של השנה.

צמיחה בוויירלס והשפעות עונתיות

עתה, מעריכים בבית ההשקעות, מתחילים המחירים של שבבי הפלאש להתייצב, כתוצאה מעלייה בדרישת הלקוחות שמלאיהם מתחילים להתרוקן. אין ספק כי השוק עדיין מצוי במצב של עודף היצע, אומרים האנליסטים, אך מצב זה לא צפוי להימשך עוד זמן רב, וזאת ניתן ללמוד גם מהתוצאות של מתחרות של אם סיסטמס בתחום, כמו חברת סאנדיסק (סימול: SNDK).

את השיפור צפויה החברה לחוש ברבעון הרביעי, והוא יהיה מבוסס בעיקר על צמיחה במכירות בתחום הוויירלס, והשפעות עונתיות חיוביות. על רקע זה מעריכים עתה בבית ההשקעות כי החברה תציג עלייה של כ-35% במכירות ברבעון הרביעי לעומת השלישי, בו היא לא צפויה להראות צמיחה כלשהי, ומעלים את תחזית ההכנסות השנתית ל-46.6 מיליון דולר.

בבית ההשקעות מעריכים כי שולי הרווח ישתפרו אף הם ברבעון הרביעי, ובעקבות זאת מצפים האנליסטים להפסד של 39 סנט תחת הפסד של 46 סנט קודם לכן, ומעלים את מחיר היעד למניה ל-10 דולרים, מ-8 דולרים, מחיר הגבוה בכ-47% ממחירה הנוכחי.

ג'יי.פי מורגן: פוטנציאל גדול להסכמים עם AMD

"סימנים מוקדמים למומנטום חיובי" - זה הקוד שנותנים ב ג'יי.פי.מורגן למצבה של אם סיסטמס עם סיומו של הרבעון השני. בבית ההשקעות לא צופים אומנם לשיפור במחירים של מוצריה של יצרנית זכרונות הפלאש, אך מעריכים כי החברה לא תרשום מחיקות מלאים נוספות וכי תמשיך לרשום צמיחה משמעותית במכירות מוצרי ה-DiskOnKey.

המוצר הינו רכיב זיכרון חיצוני מבוסס פלאש בעל קיבולת גדולה מהדיסקט הקיים כיום. ה-DiskOnKey מיועד למחשבים ניידים, מחשבים אישיים נייחים, ממירים לטלוויזיה דיגיטלית ומחשבי כף יד, ובעזרתו ניתן לנייד כמות גדולה של מידע בין המכשירים השונים. כיום הוא המוצר שמכירותיו גדלות בקצב המהיר ביותר מבין מוצרי החברה, וברבעון השני מכירותיו היוו 12% מכלל המכירות.

האנליסט וויליאם לואיס מעריך כי הצמיחה המרשימה במכירות המוצר תימשך גם בחצי השני של השנה.

בבית ההשקעות מעודדים גם מהשיפור בערוצי השיווק של החברה, בהם ניתן לצין את הסכמי ההפצה והפיתוח עליהם חתמה עם חברת AMD (סימול: AMD). מטרתו של אחד מהם היא פיתוח של מוצרים לשוק הסלולרי.

על אף כי הוא לא צפוי להניב תוצאות בטווח הקרוב, מגדירים בג'יי. פי. מורגן את ההזדמנות הטמונה בשוק זה כ"אדירה" לטווח הארוך.

המלצת ה"קנייה" לחברה היא לאותו טווח, והיא נותרת על כנה. על אף התחזית האופטימית. עם זאת, מורידים בבית ההשקעות את תחזית ההכנסות השנתית ל-44.5 מיליון דולר מ-47.2 מיליון דולר. את ההערכה החיוסית שומרים האנליסטים לשולי הרווח, ולכן מפחיתים את תחזית ההפסד ל-42 סנט למניה מ-45 סנט למניה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully