וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בפייפר ג'פרי חוששים מתמהיל הכנסות פאנדטק - פחות מרישיונות תוכנה - יותר משירותים

גיא ימין

20.7.2001 / 22:39

המשמעות - ירידה בשולי הרווח של החברה; בפייפר ובג'יי.פי. מורגן מותירים המלצות "נייטרליות" למניה על כנן לאחר פרסום התוצאות לרבעון השני

"לא נמליץ ללקוחותינו לרכשו את מניית פאנדטק בעיתוי הנוכחי" אומרים האנליסטים בבית ההשקעות פייפר ג'פרי בעקבות תוצאותיה של החברה לרבעון השני שהתפרסמו אתמול.

פאנדטק דיווחה על הכנסות של 11.1 מיליון דולר ברבעון השני, ירידה של 15% לעומת הרבעון הראשון, ובקצה העליון של ההערכות שסיפקה באזהרה שפירסמה לפני כחודש. צוות האנליסטים, בראשותו של רוברט גולדמן, מודאג לא רק מהנתון הנמוך כשלעצמו, אלא מהתמהיל שלו. זאת, מאחר שהחברה דיווחה על עלייה בשיעור ההכנסות מתחזוקה ושירותים ללקוחותיה (63%), וירידה בהכנסות מרשיונות תוכנה. על אף שמקור ההכנסה של שירותים מקנה צפיות בשל הישנותו, שולי הרווח שלו, באיזור ה-30%, נמוכים באופן משמעותי משולי הרווח של הרשיונות, הנעים סביב 90%.

"אנו סבורים כי תוצאותיה העגומות של פאנדטק הן תולדה של תנאי השוק הכלליים, ולא של ביצועים לקויים של החברה", אומרים האנליסטים. אלו מעריכים כי החברה אינה מאבדת נתח שוק אלא שמספר העסקות הכללי ירד באופן ניכר.

פאנדטק מפתחת תוכנות לניהול חשבונות בנק באמצעות האינטרנט וסליקת מזומנים אלקטרונית. בחברה מסוגה, מערכת היחסים עם הלקוח היא ארוכת טווח בשל משך ההטמעה של המערכות במוסדות הבנקאיים, ולכן העסקות מתבצעות בסדר גודל משמעותי, לעיתים בשווי של מיליוני דולרים. קיטון בנפח השוק הכללי, אם כך, משפיע מהותית על התוצאות.

היות שהתמונה המאקרו כלכלית לא תשתנה בקרוב, מביעים האנליסטים דאגה שהתחרות בתחום תיגבר, ואינם מאמינים כי החברה תצליח לשחזר את הצמיחה ה"מסורתית" שלה, של כ-40% בשנה, גם לא ב-12 החודשים הקרובים. על בסיס הערכה זו, מותיר בית ההשקעות את המלצת ה"נייטרלי" למניה על כנה.

ג'יי.פי. מורגן: אנחנו מחכים להוכחות

בגישה חיובית מעט יותר נוקט בית ההשקעות ג'יי.פי. מורגן. צוות האנליסטים, בראשותו של אדם הולט, מעלה דווקא את תחזיותיו לשנת 2001. הסביבה הכלכלית ממשיכה להיות קשה, מסכימים האנליסטים, אך החברה ממשיכה לחוות דרישה למוצרי ניהול המזומנים שלה, והיא מתחילה לצבור בסיס לקוחות של ספקיות שירותי אפליקציות (ASP). על בסיס זה מעלים האנליסטים את תחזית ההכנסות ל-2001 מ-47 ל-48 מיליון דולר, ואת תחזית ההפסד למניה הם מורידים ל-26 דולר למניה, מ-35 דולר למניה קודם לכן.

"על אף שבשבועות שסגרו את הרבעון השני חלה עלייה בביקוש למוצרי החברה, אנו עדיין זהירים. עלינו לראות הוכחות מוצקות שפאנדטק יכולה לעמוד בתחזיות שלה לפני שנעלה אנו את המלצתנו", מסכמים האנליסטים בנימה פסימית משהו. ההמלצה הנוכחית היא "תשואת שוק", וזו כנראה לא תשתנה עד שיגיעו הראיות בתוצאות הרבעון השלילי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully