סולבר עברה להפסד של כ-5 מיליון שקל ברבעון הראשון

מאז הנפקתה ב-2004 סולבר הפסידה כ-48 מ' ש'. רואי החשבון מפנים תשומת לב להישענות של סולבר על אשראי בנקאי כתנאי להמשך קיומה

עומר שרביט
29/05/2006

פחות משנתיים לאחר שזכתה לביקושים שיא של 1.6 טריליון שקל בהנפקתה, חברת סולבר ממשיכה לרשום הפסדים כואבים, כשברקע האפשרות של רכישת השליטה בה על ידי קרן טנא. סולבר מדווחת היום על רבעון שלישי רצוף של הפסד נקי, התייצבות במכירות ועלייה חדה בהוצאות המכר.

החברה עברה ברבעון הראשון של השנה להפסד של 4.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. מכירות החברה התייצבו ב-136 מיליון שקל, שהיוו כמיליון שקל יותר מאשר ברבעון המקביל. ההרעה נובעת מעליה בהוצאות המכירה שהתסכמו ב-118 מיליון שקל - גידול של כ-8%. כתוחאה מכך הרווחו התפעולי נשחק ל-2.8 מיליון שקל בלבד, פחות משליש לעומת הרבעון המקביל.

לפיכך, בשלושת הרבעונים האחרונים סולבר רשמה הפסד של כ-55 מיליון שקל וההפסדים הצבורים מאז ההנפקה ברבעון הראשון של 2004 מסתכמים בכ-48 מיליון שקל. גם מבחינת התזרים מצב החברה אינו מהמשופרים, וסולבר רשמה תזרים שלילי מפעילות שוטפת בסך של 17 מיליון שקל.

הפסדי 2005 שחקו בצורה ניכרת את מבנה ההון של החברה. סולבר סבלה אשתקד מנזקים בגין משלוחי סויה באיכות לא תקינה, שהביאו להפחתת מלאי בהיקף של 18.5 מיליון שקל.

בנוסף, החברה נאלצה להתמודד עם גידול בתחרות בשוק הסויה והשלמת הקמתם של שני מפעלים חדשים שעדיין נמצארים בהרצה ומעיבים על עלות המכירות. כדי לייצב את מבנה ההון, סולבר נכנסה להליך פיטורים, מנהלת מו"מ עם הבנקים להמשך העמדת האשראי ופועלת לצירופה של קרן טנא להשקעה בחברה.

רואי החשבון של החברה, משרד קוסט פורר גבאי את קסירר, מפנים את תשומת הלב לגרעון בהון החוזר ולמבנה ההון ומציינים את הישענותה של סולבר על האשראי הבנקאי כתנאי להמשך מימון פעילותה. סולבר חייבת לבנקים מעל 180 מיליון שקל, שרובם לזמן קצר והונה העצמי מסתכם ב-73 מיליון שקל, שמניפים כ-14% בלבד מסך המאזן.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully