שיכון ובינוי: הרווח קפץ פי 4 ל-31 מיליון שקל

בחברה מדגישים כי פעולות סולל בונה, שהעיקה על תוצאות החברה, שופרה, אולם החברה אינה מציגה דו"חות נפרדים

טל לוי
30/05/2006

חברת הקבלנות שיכון ובינוי, שבשליטת משפחת אריסון, מדווחת הבוקר כי הכנסותיה מביצוע עבודות וממכירות ירדו ב-5% והסתכמו ב-883.7 מיליון שקל. ואולם, עלות העבודות הללו פחתה משמעותית והסתכמה ב-759 מיליון שקל, כך ששורת הרווח הגולמי כמעט הוכפלה ל-124.5 מיליון שקל. גם הוצאות ההנהלה פחתו, כך שהחברה מציגה רווח תפעולי 59.5 מיליון שקל וזאת לעומת הפסד תפעולי של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הוצאות המימון נותרו קבועות על 33 מיליון שקל, כך שהשיפור הניכר ברווח התפעולי שורשר היטב הלאה ובשורה התחתונה מדווחת החברה על רווח נקי של 31 מיליון שקל, לעומת 7.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. את 2005 סיימה החברה עם הפסד של 177 מיליון שקל.

בין היתר, משתתפת שיכון ובינוי בבניית כביש חוצה ישראל תמורת 160 מיליון דולר וכן נמצאת במו"מ לביצוע פרויקט מנהרות הכרמל תמורת 850 מיליון שקל. עד כה לא הבשיל הסכם המימון עם בנק דיסקונט.

בסך הכל עלו ההכנסות בתחום הסלילה ב-161 מיליון שקל, אשר קוזזו ע"י ירידה של 223 מיליון שקל במגזר היזמות ואילו השיפור האמור ברווח הגולמי נובע ממגזר הסלילה והתשתית בחו"ל.

אחת האחזקות של שיכון ובינוי היא סולל בונה, שהעיבה בשנים האחרונות על פעילות הקבוצה. בחברה מציינים כי "סולל בונה מציגה ברבעון זה תוצאות משופרות, תולדה של תהליכי ההבראה בחברה, שכללו הידוק הבקרה על תהליכי הביצוע הקבלני, צמצום בהיקפי פעילות בעלי כדאיות פחותה וצמצום ניכר בתקורות (כלומר עלויות קבועות). עם זאת, לא ניתן לבחון בנפרד את תוצאות סולל בונה, שדו"חותיה מאוחדים עם דו"חות הקבוצה כולה.

עם זאת, תזרים המזומנים שהפיקה החברה מפעילות שוטפת הסתכם ב-34.5 מיליון שקל לעומת 40.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ובקופת החברה 457 מיליון שקל. הונה העצמי של שיכון ובינוי מסתכם ב-209 מיליון שקל. מניית שיכון ובינוי עלתה 21% מתחילת השנה והיא נסחרת לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully