וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזית גלוב ממשיכה להפתיע: "הרווח הנקי ברבעון השני יעמוד על 50 מיליון שקל - ואולי יותר"

שלומי גולובינסקי

22.7.2001 / 11:04

לעומת רווח של 21 מיליון שקל ברבעון הראשון; גזית אינק, החברה האם, השלימה גיוס של 31.1 מיליון שקל באג"ח ממשקיעים מוסדיים

לאזהרות רווח מצידן של חברות רבות כבר התרגלנו, אבל גזית גלוב מפתיעה היום במעין אזהרת רווח, אבל במובן החיובי הביטוי.

גזית גלוב מדווחת היום כי באמידת התוצאות הכספיות לרבעון השני של השנה מסתמנת עלייה מהותית ברווח הנקי בהשוואה לרווח הנקי ברבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי המאוחד צפוי לעמוד על כ-50 מיליון שקל, וייתכן שאף למעלה מכך. זאת בהשוואה לרווח נקי של 21.9 מיליון שקל ברבעון הראשון ורווח של 9.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2000.

שלושה גורמים עיקריים לרווח הגדול שאמורה גזית גלוב להציג ברבעון השני. הראשון נובע משיעורי אינפלציה גבוהים בארה"ב ובקנדה, שם ממוקמים מרבית הנכסים של החברה. העלייה במדדים שוחקת את הוצאות המימון של החברה.

הגורם השני נעוץ במימוש חבילות של מניות שופרסל , מכירה שהניבה לחברה רווח הון של 13.5 מיליון שקל. אגב, לאחרונה פורסם כי גזית מתעניינת ברכישת השליטה בשופרסל, אולם ככל הנראה, בעיות מס יקשו על אי.די.בי, בעלת השליטה ברשת הקמעונית, לבצע את המכירה.

הגורם השלישי הוא רווח נקי של 9 מיליון שקל שנוצר לחברה בעקבות השלמת הצעת הרכש לאיגרות החוב של CFE הקנדית שנסחרת בבורסה של טורונטו.

גזית גלוב השלימה בתקופה האחרונה רכישה של 15.1 מיליון ע.נ. אג"ח להמרה (סדרה C) של CFE ו-29.2 מיליון ע.נ. של אג"ח להמרה (סדרה D) של CFE. גזית רכשה את האג"ח במחיר הנמוך מהערך הנקוב של החוב (אך גבוה מערכו בשוק באותה עת), וכך למעשה פדתה את החוב תוך יצירת רווח הון.

במקביל מדווחת היום גזית אינק, החברה האם של גזית גלוב, על עוד גיוס גדול ממשקיעים מוסדיים. גזית אינק מכרה למשקיעים מוסדיים 31.1 מיליון אג"ח בתמורה לתשלום ערכן הנקוב, וגייסה בסך הכל 31.1 מיליון שקל. איגרות החוב שהנפיקה גזית גלוב צמודות לדולר ונושאות ריבית שנתית קבועה של 7.5% שתשולם מדי 30 ליוני החל משנת 2002. תקופת הפירעון של האג"ח היא 11 תשלומים שנתיים שהראשון שבהם חל ב-2006.

גיוס אג"ח גדול אחר היה בסוף שנת 2000, אז גייסה גזית גלוב 95 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח לקופות גמל. האג"ח שהונפקו צמודות למדד ונושאות ריבית, ולא נרשמו למסחר בבורסה. תקופת הפירעון של האג"חים עומדת על 15 שנה.

בשנה האחרונה נכנסה גזית גם לתחום הדיור המוגן באמצעות רכישת 50% מחברת משכנות כלל מידי נכסי אזורים. בגזית גלוב אומרים כי החברה תמשיך להרחיב את עסקיה בתחום זה, גם בישראל וגם במקומות אחרים בעולם.

לאחרונה עודכן מדד ת"א 25 הכולל את 25 המניות הגדולות בבורסה של תל אביב. מניות גזית גלוב לא הצליחו הפעם להידחק ל-25 הגדולות, אולם בחברה אומרים כי בשנים הבאות היא צפויה להפוך מחברה הנסחרת במדד ת"א 100 לחברה הנסחרת במדד ת"א 25, וייתכן שגם תיסחר בבורסות אחרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully