וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: בשנת 2002 יחול שיפור משמעותי בשיעורי הרווח של פאנדטק; ההכנסות יגדלו ל-65 מ' ד'

אלי דניאל

22.7.2001 / 16:04

בליהמן מותירים לפאנדטק המלצת "קנייה" תוך העלאת מחיר היעד ל-11 דולר; באוסקר גרוס מותירים המלצת "תשואת יתר" ומפחיתים מחיר היעד ל-8 דולרים

בנק ההשקעות האמריקאי ליהמן ברדרס מעדכן היום את המלצתו למניית חברת פאנדטק , יצרנית התוכנות לסליקת כספים, לאחר שהחברה פירסמה בשבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2001. האנליסט טוביאס פישביין הותיר למניית החברה המלצת "קנייה" תוך שהוא מעלה את מחיר היעד מ-8 דולרים ל-11 דולר, כ-64% מעל מחיר המניה עם סיום המסחר ביום שישי.

פישביין מציין כי הכנסות החברה ממתן רשיונות תוכנה הסתכמו בכ-4 מיליון דולר, גבוה יותר מהתחזיות הקודמות של ליהמן להכנסות של 3.7 מיליון דולר מפעילות זו. פישביין סבור כי ההכנסות מפעילות זו הגיעו לתחתית ברבעון השני של השנה וגם ברבעון השלישי לא צפוי שיפור. עם זאת, פישביין צופה כי ברבעון הרביעי של 2001 תחל התאוששות אשר תימשך במהלך שנת 2002. פישביין מציין כי בשנת 2002 צפויות להיכלל הכנסות מחוזים שנחתמו השנה, לרבות שני החוזים הגדולים עם סיטיבנק ופירסט יוניון בנק.

פישביין מוסיף כי החדשות הטובות בתוצאותיה של פאנדטק לרבעון השני היו הגידול של 11% בהכנסות משירותים ואחזקה, שהסתכמו ב-7 מיליון דולר, סכום העולה על התחזית המוקדמת של 6.7 מיליון דולר. פישביין מציין כי גידול זה, בסביבה הנמצאת בהאטה, מראה על כך שפאנדטק ממשיכה לחתום על פרויקטים גדולים עם בנקים מהשורה הראשונה, פרויקטים ששולי הרווח שלהם גבוהים יותר והם צפויים להגדיל את ההכנסות והרווח בשנת 2002.

פישביין מציין כי הרווח הגולמי ירד מ-59.8% ברבעון הראשון של השנה, ל-52.5% ברבעון השני. עם זאת, פישביין מעריך כי ברבעון השלישי תירשם התאוששות בשיעור הרווח הגולמי שצפוי להסתכם בכ-54.9%, כאשר ברבעון הרביעי עתיד לחול שיפור נוסף בשיעור הרווח הגולמי לכ-57.7% מההכנסות. באשר לשנת 2002, פישביין מעריך כי בשנה זו יגיע שיעור הרווח הגולמי לכ-64.1%.

פישביין מזכיר כי הנהלת החברה העלתה את התחזיות כאשר הודיעה כי ההכנסות בכל אחד משני הרבעונים הקרובים יסתכמו בכ-11 עד 12 מיליון דולר, וכי ההכנסות בשנת 2002 יגיעו לכ-65 מיליון דולר. פישביין מעדיף לנקוט בתחזיות מעט יותר שמרניות ומותיר את תחזיתו להכנסות של 61 מיליון דולר בשנת 2002. באשר לרווח למניה בשנה הבאה, הרי שפישביין מעלה את תחזית הרווח למניה מ-40 סנט ל-55 סנט וזאת בהסתמכו על העלייה המשמעותית הצפויה בשיעור הרווח הגולמי (הרווח אותו חוזה פישביין עולה על הרווח למניה אותו צופים בחברה אשר מסתכם ב-50 סנט).

לעומת פישביין, הרי שהאנליסט רמי רוזן מאוסקר גרוס מותיר המלצת "תשואת יתר" למניית פאנדטק תוך שהוא מפחית את מחיר היעד ל-8 דולרים. רוזן סבור כי ברבעון הרביעי תגיע פאנדטק לאיזון, כאשר בשנת 2002 צפוי רווח למניה של 50 סנט. באשר להכנסות החברה לשנת 2002, הרי שרוזן מעריך כי אלה יסתכמו בכ-59.5 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully