וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בני גאון פנה לשר העבודה בבקשה לפסול את רשם האגודות השיתופיות מלדון בדו"ח אינדיג

אלי דניאל

22.7.2001 / 16:57

מבקש כי השר ימנה אדם חיצוני, ראוי מבחינת כישוריו ועמדתו האובייקטיווית, שיקבל לידיו את הסמכות הבלעדית לדון בדו"ח

בני גאון פנה היום לשר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, בבקשה שיורה על פסילת רשם האגודות השיתופיות מלהמשיך ולכהן כטריבונל שיפוטי בעניינו.

גאון מבקש, באמצעות בא כוחו עו"ד נבות תל צור ממשרד עוה"ד כספי ושות', כי שר העבודה יפעיל את הסמכות המוקנית לו בסעיף 3 לפקודת האגודות השיתופיות, וימנה אדם חיצוני, ראוי מבחינת כישוריו ועמדתו האובייקטיווית, לתפקיד "עוזר לרשם", אשר יקבל לידיו את הסמכות הבלעדית לדון בדו"ח אינדיג.

גאון מציין בפנייתו כי בהחלטת רשם האגודות בעניין בקשת הפסילה, החלטה אשר נתקבלה בידיו בשבוע שעבר, לא ניתן מענה ענייני לטענות שהועלו על ידו בבקשת הפסילה. כן טוען גאון כי החלטת הרשם אינה מנומקת ואינה עונה על הכללים שנקבעו לענין זה בפסיקה.

כזכור, רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן, דחה את בקשתו של בני גאון, לשעבר יו"ר מזכירות אגודת הקו-אופ, בטענה כי בקשת הפסילה היתה צריכה להיות מופנית אליו וכי מעולם לא קיבל מגאון בקשה לפסילתו כפי שנדרש מרשות שיפוטית.

בפנייתו לשר העבודה מוסיף גאון וטוען כי החלטת הרשם שלא לפסול עצמו ממשיכה בקו שנקט הרשם במכתביו, כאשר הדברים החמורים שאמר כלפי גאון, על מנת להכפישו באוזני השר, מוצגים לפתע באור שונה לחלוטין וכאילו כוונו למהלכים שננקטו בעבר, בעת שגאון כיהן כיו"ר האגודה.

עוד טוען גאון בפנייתו לשר העבודה כי חזרתו של הרשם לאורך החלטתו, פעם אחר פעם, על ההצהרה כי אין כל סכסוך אישי בינו ובין גאון, איננה בעלת ערך כלשהו, שכן ההחלטות בעניין זה אינן מוכרעות על פי הצהרות ודקלרציות, אלא על יסוד החומר המהותי, כאשר לא התחושה הסובייקטיווית של הטריבונל השיפוטי היא הקובעת.

גאון מציין בפנייתו כי אין בה משום ויתור על טענה כלשהי, וכי העובדה שעדיין עומדת לו זכות ערעור לבית משפט מנהלי על החלטת הרשם, אינה מעיבה כהוא זה על פנייתו לשר ואינה גורעת מחשיבותה של זו.

יצוין כי במקביל לפניה זו לשר העבודה, שב ופנה גאון לרשם האגודות השיתופיות בבקשה שיראה עצמו כפוף להליכי פסילה, על כל המשתמע מכך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully