וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: אי.די.בי פיתוח עלתה ב-1.8% במחזור של 34 מיליון שקל בעקבות רכישות של משקיעים זרים

אילן מוסנאים

22.7.2001 / 17:11

המעו"ף נסגר ללא שינוי במחזור נמוך של 150 מיליון שקל; נמשכות הירידות בשחרים; סאיטקס ירדה ב-5% על רקע המגעים למכירת האחזקות בקריאו

הבורסה של תל אביב נעלה הערב יום מסחר רגוע בירידות קלות של כ-0.1% במדדים המובילים, תוך מחזור עסקות זעום של 150 מיליון שקל.

למרות הירידות ביום שישי בנאסד"ק, המסחר בתל אביב נפתח דווקא בעליות קלות - שהגיעו עד לרמה של 0.5% במדד המעו"ף והחזיקו מעמד כשלוש שעות. עם זאת, האווירה החיובית לא הצליחה להחזיק מעמד בהמשך המסחר והמדדים עברו לקראת השעה 13:00 לירידות שערים. הירידות הקלות נמשכו עד לסיום המסחר, כשבשפל ירד המעו"ף ב-0.72% והגיע ל-438.8 נקודות.

מדד המעו"ף נעל את המסחר בירידה מזערית של 0.03% לרמה של 441.78 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד ב-0.17% ל-425.34 נקודות ומדד התל-טק ירד ב-0.81%.

מגמה מעורבת במניות אי.די.בי

אילן ששון ממוריץ טוכלר ציין כי מלבד המחזור החריג במניית אי.די.בי פיתוח , היינו עדים היום למסחר רגוע בבורסה כשהמדדים נסחרים בתנודות קלות סביב האפס. ששון ציין כי גם היום התרכז עיקר העניין בשוק ההון המקומי במסחר בשוק הסולידי, כאשר לאחר חופשת סוף השבוע נמשכה מגמת הירידה במחירי איגרות החוב ארוכות הטווח מסוג שחר.

מניית אי.די.בי פיתוח ריכזה היום מחזור חריג של 34 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - ועלתה ב-1.8%. בשעה 13:25 בצהריים בוצעו במניה שתי עסקות בהיקף כולל של 12.4 מיליון שקל במחיר הגבוה ב-1.9% ממחיר הפתיחה של המניה.

ל-TheMarker.com נודע כי אחד הגופים הזרים הגדולים הפועלים בארץ פנה למספר גופים מוסדיים ישראליים והציע להם למכור לו מניות של החברה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

יתר מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו במגמה מעורבת. מניית כלל תעשיות עלתה ב-0.9% ומניית דסק"ש עלתה ב-2%. לעומתן, מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-0.2%.

נמשכות העליות במניית מתב

מניות הארביטראז' נסחרו במגמה מעורבת, למרות שמרביתן סיימו את המסחר בנאסד"ק עם פערים שליליים. טבע , שריכזה מחזור של 20 מיליון שקל - השני בגודלו בבורסה - עלתה ב-0.7%. המניה נהנתה מפער חיובי של 1.1% שפתחה בנאסד"ק ומהודעתה כי קיבלה את אישור ה-FDA להכריז על תרופת הקופקסון כתרופה המתאימה לפציעות מסוג T 1.

עוד נסחרו באווירה חיובית מניית מתב שעלתה ב-1%, מניית דלתא שעלתה ב-1.4% ופרטנר שעלתה ב-1%. מנגד, מניית אלרון ירדה ב-1.5% ומניית נייס ירדה ב-1%.

מניית סאיטקס ירדה ב-5% במחזור של 670 אלף שקל. נראה כי המשקיעים בשוק לא קיבלו באופן חיובי את הידיעה שפירסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות" לפיה החברה מנהלת מגעים ראשוניים עם חברת היידלברג הגרמנית למכירת אחזקותיה בקריאו (27%).

גזית גלוב עלתה בעקבות תחזית חיובית

מניית גזית גלוב עלתה ב-1.3% במחזור של 285 אלף שקל. החברה מסרה היום כי תוך כדי הכנת הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השני מסתמן שיפור ניכר בתוצאות, וכי היא צפויה לסיים את הרבעון עם רווח נקי של למעלה מ-50 מיליון שקל.

הבנקים הגדולים נסחרו במגמה מעורבת. מניות בנק לאומי ירדה ב-0.1%, מניית בנק הפועלים נסחרה בעלייה של 0.3% ומניית בנק דיסקונט עלתה ב-0.1%. מניית הבנק הבינלאומי 5 ירדה ב-0.4% במחזור של 820 אלף שקל.

העיתון "ידיעות אחרונות" פירסם הבוקר כי עובדי הבנק הבינלאומי מתארגנים לרכישת 5%-10% ממניות הבנק, כדי לבסס את מעמדם בין בעלי המניות ולהוות "מיעוט חוסם" בפני ניסיון אפשרי של בעלי השליטה (משפחת ספרא) למזג את הבנק עם אחד מהבנקים המקומיים האחרים.

מניות ענפי המזון והכימיקלים רושמות ירידות

מניית עלית 5 איבדה 1.8% במחזור של 4 מיליון שקל ועלית 1 ירדה ב-6.9%. עלית 5 איבדה מתחילת השנה כ-35%, ירידה חדה בהתחשב בכך שענף המזון בו היא פועלת נחשב לענף תעשייתי סולידי. הירידה נובעת מפגיעה בפעילות החברה באירופה (עלית אינטרנשיונל), שהביאה לשחיקה בתוצאות הקבוצה כולה.

לשם השוואה, מניית חברת אסם , המתחרה הגדולה של עלית, נסחרה היום בירידה של 1.6%, אולם רשמה עלייה מצטברת של יותר מ-20% מתחילת השנה.

עוד בלטו היום בירידות מניות ענף הכימיקלים. מניית כי"ל , שבימים האחרונים רשמה התאוששות קלה לאחר שירדה מאז תחילת השנה בכ-20%, ירדה ב-0.7%. מניית מכתשים אגן ירדה ב-0.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully