וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל תעשיות מבצעת ארגון מחדש במשאב - תותיר בידיה רק את החזקותיה בנשר ובתעבורה

אלי דניאל

22.7.2001 / 19:14

כלל תעשיות הודיעה היום כי העבירה לידיה את החזקות משאב בקבוצת גולד בונד; למשאב החזקות בנכסי נדל"ן ובחברות בנות, להוציא נשר ותעבורה, בשווי 237 מיליון שקל

יום אחד לפני שהשלימה את מיזוגה עם כלל אלקטרוניקה , המשיכה כלל תעשיות בארגון מחדש של שורותיה, או יותר נכון - ארגון מחדש של החברה הבת שלה משאב. כלל תעשיות השלימה בשבוע שעבר את העברת מניות קבוצת גולד בונד (כ-18.1% מהמניות), אשר הוחזקו על ידי אב-של השקעות ומסחר, שבשליטת משאב, לידיה.

ל-TheMarker.com נודע כי צעד זה הוא חלק מתוכנית כלל תעשיות להשאיר במשאב רק את החזקותיה בנשר מפעלי מלט (החזקה של 100% מהמניות) ובקבוצת תעבורה (החזקה של 50% מהמניות), כאשר החזקות אשר אינן חלק מהמיקוד העסקי של משאב יועברו "כלפי מעלה" לכלל תעשיות, או שיימכרו לצד שלישי. כחלק מתוכנית זו הועברו לכלל תעשיות מניות גולד בונד, כאשר בידי משאב מצויים נכסי נדל"ן ונדל"ן מניב אשר אף הם יועברו לכלל תעשיות או יימכרו.

יצוין כי מהנתונים שפורסמו בחוות דעתו של רו"ח יצחק סוארי, חוות דעת אשר צורפה לדיווח המיידי של כלל אלקטרוניקה מלפני חודש וחצי (הדיווח שהוגש לבורסה טרם ביצוע המיזוג עם כלל תעשיות), עולה כי שווי השקעות משאב בנכסי נדל"ן ובחברות מוחזקות, להוציא נשר ותעבורה, מסתכם בכ-237 מיליון שקל.

קבוצת גולד בונד עוסקת, באמצעות החברה הבת קונטרם, בהפעלת מסוף מטענים ומחסנים חופשיים ובהשכרת שטחים במחסני החברה באשדוד. גולד בונד גובה עבור שירותיה מחירים זהים לאלה שנקבעים ע"י רשות הנמלים, ואין לה כל השפעה על קביעת התעריפים על ידי רשות הנמלים.

גולד בונד, אשר מנייתה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של 17.4 מיליון שקל, סיימה את שנת 2000 עם הכנסות של כ-38.9 מיליון שקל ורווח נקי של כ-8.6 מיליון שקל. ברבעון הראשון של שנת 2001 רשמה גולד בונד הכנסות של כ-10.4 מיליון שקל, כאשר הרווח הנקי הסתכם ב-702 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully