וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איש העסקים דוד באן עירער על הרשעתו ועל חומרת עונשו

הארץ

23.7.2001 / 11:19

באן הורשע יחד עם בנימין איינהורן בשיבוש הליכי משפט ; משפטם הוא חלק מפרשה שבמרכזה אילון צברי ויורם נגלר, המואשמים בעבירות מרמה ובעבירות בניירות ערך

מאת אסף ברגרפרוינד

איש העסקים דוד באן עירער אתמול על הרשעתו בגין שיבוש הליכי משפט ועל גובה הקנס שהוטל עליו בעקבות הרשעתו - 925 אלף שקל.

באן הורשע לפי כתב אישום משותף נגדו ונגד סגן נשיא חברת דיסקונט השקעות, בנימין איינהורן, שהורשע אף הוא בשיבוש הליכי משפט.

המשפט הוא חלק מפרשה שבמרכזה סמנכ"ל גמולות לשעבר, אילון צברי, ומי שהיה המנכ"ל המשותף בחברת דוברת שרם, יורם נגלר, המואשמים בעבירות מרמה ובעבירות בניירות ערך.

באן הורשע לפני כחודשיים וחצי על ידי שופטת בית המשפט השלום בתל אביב יהודית אמסטרדם. על פי פסק הדין, באן פתח, לבקשת נגלר, חשבונות בנק לניהול פעילותו הפרטית והבלתי חוקית של נגלר בניירות ערך. בהכרעת הדין נקבע כי באן מסר בחקירתו ברשות ניירות ערך גרסה כוזבת שתואמה מראש, ושנועדה להסתיר את מעורבותו של נגלר בחשבונות שנפתחו.

בהודעת הערעור שהוגשה על ידי עו"ד נבות תל-צור נטען כי התביעה לא הצליחה להוכיח שבאן שימש איש קש בכל הנוגע לחשבונות הבנק שפתח. לטענת עו"ד תל-צור, בכתב האישום המקורי לא צוינו העובדות שהיוו תשתית להרשעה בכך שנגלר היה שותפו של באן בחשבונות הבנק, והתביעה אף לא טענה בעניין זה במהלך המשפט. למרות זאת, החליטה השופטת אמסטרדם, מיוזמתה, להרשיע את באן בעבירות אלה.

עוד נטען כי מהראיות שהובאו במהלך הדיון עולה כי באן לא היה מודע לפעילות הבלתי חוקית המתבצעת על ידי נגלר וצברי, ולמרות זאת נפסק כי היתה לו כוונה להסתיר את הרווחים שהפיק בחשבונות אלה. ערעורו של באן הוגש כחודש לאחר שאיינהורן עירער אף הוא על הרשעתו, ולאחר שהפרקליטות עירערה על קולת העונש שהוטל על השניים. לטענת הפרקליטות, היה מקום להטיל עליהם מאסר בפועל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully