וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיימו, סילחו, עשו, תתייחסו, כבדו, תקשרו, שימו לב

הארץ

23.7.2001 / 11:14

שמונה דרכים לטיפוח יחסי מנהלים ועובדים

מאת חיים ביאור

עובדים, ככלל בני האדם, הם יצורים חברתיים. הם אינם מעוניינים למלא את תפקידם תוך נתק מההנהלה. ואולם לרוב המנהלים דרוש מאמץ כדי להגיע לתקשורת יעילה עם העובדים הכפופים להם או עם חברי ההנהלה; "עשרת הכללים של משחק ההצלחה", ספר חדש (בהוצאת מטר) של יו"ר המכון למוטיווציה בקליפורניה, ד"ר שרי קרטר-סקוט, הפונה למנהלים, מונה שמונה דרכים לטיפוח יחסי העבודה, כדי שההנהלה, העובדים ולקוחות החברה כאחד יגשימו את מטרותיהם:

* קיימו את הבטחותיכם, תמיד. ערכו של המנהל בעיני העובד נמדד בכך שהוא מקיים את הבטחותיו. "כשאתם מתרגמים למעשים את מה שאתם אומרים שתעשו, אתם משדרים לעובדים מהימנות", אומרת המחברת.

* גלו הערכה כלפי הסובבים אתכם. דאגו להודות להם על הפרויקט החשוב לחברה שאותו סיימו תוך התגברות על מכשולים שבדרך, או על עבודתם כאנשי תמיכה לפרויקט. הודו להם במילים ובמעשים. "תודה רבה" מילולי הוא בסיס חשוב, אך מדי פעם צריך יותר מזה. אם לא די בהוקרה מילולית, אולי יש מקום להכרה פומבית - משלוח פרחים, העלאת שכר או הענקת בונוס.

* עשו עבור העובדים מאמץ נוסף. אם, למשל, עובד זקוק לחופשה מיוחדת כדי להשלים בחינות באוניברסיטה, למרות שעל החברה מוטלות מטלות חדשות, אפשרו לו לצאת לחופשה. צעד זה ייצור אווירה של רצון טוב ותואם את הפתגם "שלח לחמך על פני המים, כי ברוב הימים תאספנו".

* התייחסו לאחרים בכבוד. הטו אוזן קשבת כשהעובדים או חברי הדרג הניהולי מדברים אליכם. שימו לב לסדר העדיפויות שלהם, ולא רק לסדר העדיפויות שלכם. התייחסו אליהם כאל אנשים שדעתם נחשבת.

* סלחו להם בעת הצורך. מחלו על טעויות ונהגו באמפתיה ובהתחשבות. כל עוד אנשים משקיעים את מרב מאמציהם ומתנהגים ביושר, אל תעשו עניין גדול מטעויות אקראיות.

* כבדו את האנושי שבהם. גלו לעובדים, בכירים כזוטרים, שאתם דואגים לרווחתם. גלו התעניינות ומעורבות בהצלחותיהם כמו גם באכזבותיהם. אם עובדים יחושו שמנהליהם מעריכים אותם כאנשים, הם ייהפכו למשאב חושב עבור החברה.

* שימו לב לפרטים. היו קשובים לצרכים ולרצונות של לקוחות החברה.

* תקשרו בבהירות. נסחו את הציפיות שלכם מהעובדים ומהדרג הבכיר. השתדלו גם להביע את דאגותיכם בעת הצורך. בטאו בבירור את הכוונות, הרצונות והצרכים שלכם. בקשו מעובדים לעשות אותו דבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully