וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי מבקש לדחות תובענה ייצוגית בסך 20 מיליון שקל בעניין לאומי קארד

הארץ

23.7.2001 / 11:35

הבנק מכחיש כי נקט שיטה של ביטול כרטיסי כ.א.ל שנמצאים ברשות לקוחותיו על מנת לגרום להם להמירם בכרטיס לאומי קארד

מאת אסף ברגרפרוינד

בנק לאומי ביקש אתמול מבית המשפט המחוזי בתל אביב לדחות את הבקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך 20 מיליון שקל, שהוגשה נגדו לפני כשלושה חודשים. בבקשה נטען כי הבנק ביטל את כרטיסי ויזה כ.א.ל של לקוחותיו כדי לאלץ אותם להגיע לסניפי הבנק, וזאת במטרה לשכנעם לקבל את הכרטיס החדש שהוא מנפיק - לאומי קארד.

בתגובה לתובענה הייצוגית, שהוגשה היום לבית המשפט, מכחיש הבנק כי נקט שיטה של ביטול כרטיסי כ.א.ל שנמצאים ברשות לקוחותיו על מנת לגרום להם להמירם בכרטיס אשראי אחר. הבנק מצטט בתגובתו את דבריו של המפקח על הבנקים,יצחק טל, בישיבת ועדת המשנה לבנקאות של ועדת הכספים של הכנסת, לפיהם "לא היתה מדיניות מכוונת של בל"ל לחסימת כרטיסים".

הבנק טוען בתגובתו כי התובענה הייצוגית הוגשה זמן קצר לאחר שהתפרסמו בעיתונות כתבות, המתוארות על ידי הבנק "כבלתי מבוססות", בדבר ביטול המוני של כרטיסי ויזה כ.א.ל על ידי הבנק. לטענת הבנק, מעיון בתובענה עולה כי היא מבוססת על קטעי עיתונים ועל שיחות עם אנשים שזהותם לא צוינה בתובענה, ועל כן אין הבנק יכול לבדוק באופן פרטני את תלונותיהם.

הבנק מוסיף וטוען כי אין כל מניעה שלקוחות הבנק ימשיכו להחזיק ברשותם את כרטיסי ויזה כ.א.ל, ואף ניתנה להם אפשרות לפנות ישירות לויזה כ.א.ל על מנת שתנפיק עבורם כרטיס מסוג זה. עוד נטען כי הטענות בתובענה הן בעלות ממד אינדיווידואלי, ועל כן ההליך של התובענה הייצוגית אינו מתאים לבירורן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully