וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדד הביטחון העסקי בגרמניה צנח לשפל של 5 שנים

סוכנויות הידיעות

23.7.2001 / 13:43

סימן נוסף להתפוגגות הצמיחה של המעצמה הכלכלית הגדולה באירופה; האנליסטים אינם צופים תפנית חיובית בקרוב

מדד הביטחון העסקי במערב גרמניה, אחד מקני המידה החשובים ביותר להערכת כלכלת אירופה, הידרדר לשיעורו הנמוך ביותר מאז חודש יולי 1996. המדד ירד לשפל של 89.5 נקודות - זאת בניגוד להערכת הכלכלנים, שצפו ירידה מתונה יותר, ל-90 נקודות בלבד. זהו סימן בולט להתפוגגות הצמיחה של הכלכלה המובילה באירופה.

החברות הגרמניות מקצצות בהשקעות ובגיוס עובדים חדשים בשל האטת הצמיחה וירידת הביקוש למוצריהן. כך אירע ששיעור האבטלה בגרמניה רשם את עלייתו החדה ביותר בשנתיים וחצי האחרונות. הייפו-וריינסבנק (HypoVereinsbank), הבנק השני בגודלו בגרמניה, וחברת סימנס (Siemens), יצרנית מוצרי האלקטרוניקה הגדולה, הודיעו על כוונתם לפטר אלפי עובדים. היום ציינה גם אינפיניון, יצרנית השבבים השנייה בגודלה במדינה, כי רשמה הפסד חד מהתחזיות ופירסמה תחזית עגומה לשנת 2001.

להערכת אנליסטים, הכלכלה הגרמנית עומדת להציג השנה את שיעור הצמיחה הנמוך ביותר בקרב מדינות גוש היורו. אחת מקבוצות המחקר הכלכלי המובילות במדינה הנמיכה את תחזית שיעור הצמיחה השנתית של גרמניה מ-2.1% ל-1.5%. גרמניה, המייצרת כשליש מן התמ"ג המשותף של תריסר מדינות גוש היורו, היא שוק הסחר האירופי הגדול ביותר של מדינות גדולות כצרפת ובריטניה.

הנתונים המאכזבים יגבירו את הלחץ על הבנק האירופי המרכזי להוריד את הריבית בפעם השנייה השנה, בשעה שמספר חברות גדל והולך מדווחות על צניחה ברווחיהן. עם זאת, נסיון העבר מלמד שהבנק המרכזי של אירופה אינו נוטה לבצע שינויים תכופים בשער הריבית.

אנליסטים גורסים שיחלוף זמן מה בטרם תחול התאוששות בכושר הייצור הגרמני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully