וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיליקום דיווחה על הפסד רבעוני ראשון מזה 5 שנים; ירידה של 44% בהכנסות

סוכנויות הידיעות

23.7.2001 / 18:12

מנכ"ל החברה: "סביר שהתוצאות הכספיות שלנו בשנת 2001 יהיו נמוכות מהתחזיות"

חברת סיליקום הישראלית, העוסקת בפיתוח כרטיסי תקשורת ומודמים למכשירים ניידים וסלולריים, דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2001. ההפסד פרו פורמה ברבעון הגיע ל-147 אלף דולר, או הפסד של 4 סנטים למניה מדוללת, לעומת רווח של 248 אלף דולר, או רווח של 6 סנטים למניה מדוללת, ברבעון המקביל בשנה הקודמת.

ההפסד פרו פורמה ברבעון אינו כולל הוצאה חד פעמית בגין עודפי מלאי בסכום של 923 אלף דולר. ההפסד של החברה אחרי ההוצאה על מלאי הגיע ל-1.07 מיליון דולר, או הפסד של 26 סנט למניה מדוללת. הכנסות סילקום לרבעון הגיעו ל-926 אלף דולר, ירידה של כ-44% לעומת הרבעון המקביל.

הכנסות סיליקום במחצית הראשונה של השנה הגיעו ל-2.971 מיליון דולר, ירידה של 3.4% לעומת המחצית הראשונה של שנת 2000. על בסיס פרו פורמה, לפני ההוצאה בגין עודפי מלאי, רשמה החברה רווח של 31 אלף דולר, או רווח של 1 סנט למניה מדוללת, במחצית הראשונה של השנה, לעומת רווח של 418 אלף דולר, או רווח של 10 סנטים למניה, במחצית הראשונה של שנת 2000. הפסד החברה, אחרי ההוצאה בגין עודפי מלאי, במחצית הראשונה של שנת 2001 היתה 892 אלף דולר, או הפסד של 21 סנט למניה מדוללת.

נשיא ומנכ"ל סיליקום, שייקה אורבך, אמר בעת פרסום הדו"חות כי "חוסר הוודאות בשוק התקשורת העולמי צימצם באופן חד את יכולת הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים שלנו - גדולים וקטנים כאחד - לפרסם תחזיות, אפילו לטווח הקרוב. בתגובה, הם הקפיאו את התקציבים שלהם, כשמטרתם העיקרית היא לחסוך במזומן. מצב זה השפיע באופן משמעותי על המכירות שלנו, והוביל אותנו לדווח על הפסד רבעוני לראשונה זה יותר מחמש שנים".

"למרות שאנחנו מאמינים כי השוק יתאושש בסופו של דבר, איש אינו יכול לצפות כמה זמן זה יקח. נוכח המצב והיעדר היכולת לחזות מה צופן העתיד, סביר שהתוצאות הכספיות שלנו בשנת 2001 יהיו נמוכות מהתחזיות".

סיליקום, מקבוצת רד שבשליטת האחים זהר ויהודה זיסאפל, מייצרת כרטיסי PC, המכונים כרטיסי PCMCIA. אלו הם ממשקים בגודל של כרטיס אשראי, המיועדים למחשבים נישאים ומחשבי כף יד. הכרטיסים אותם מייצרת החברה כוללים מודמים, חיבורי LAN ושקעים לחיבור חומרות למחשב כמו מדפסות ודיסק קשיח. החברה הוקמה ב-1987, והיא החברה הרביעית שיצאה מ"פס הייצור" של הזיסאפלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully