וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצרנית התוכנה קומפיוטר אסושיאייטס היכתה את התחזיות

סוכנויות הידיעות

24.7.2001 / 0:15

החברה דייוחה על עלייה של 60% ברווחים וגידול של 9% בהכנסות

יצרנית התוכנה קומפיוטר אסושיאייטס (סימול CA) דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הכספים הראשון שלה שהסתיים ב-30 ביוני 2001. הרווח ברבעון הגיע ל-323 מיליון דולר, או רווח של 55 סנט למניה, המהווה גידול של 60% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים של תומסון פייננשל פירסט קול היתה רווח של 47 סנט למניה. החברה מסרה כי נהנתה מהשינויים בדפוסי הקנייה של לקוחותיה שביקשו לצמצם את מספר הספקים עימם הם עובדים.

הכנסות החברה ברבעון הגיעו ל-1.44 מיליארד דולר, גידול של 9% לעומת הרבעון המקביל.

"אומנם אנו צופים כי המשך השנה יהווה אתגר למגזר ההיי-טק, אך אנחנו מאמינים כי אנו נמצאים במצב טוב מבחינת הפתרונות שאנו מציעים, מבנה ההוצאות ההדוק שלנו, והמודל העסקי שלנו שמספק ללקוחות אלטרנטיבות מעשיות בתחום רישוי התוכנה", אמר מנכ"ל ונשיא החברה, סאנג'אי קומר, בעת פרסום הדו"חות.

לפני מספר חודשים ניצבה קומפיוטר אסושיאייטס בעין הסערה לאחר שה"ניו יורק טיימס" טען כי החברה פירסמה תחזית רווח מוטעית לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס, 2001. עם התפוצצות הפרשייה פירסמה החברה הודעה בה נמסר כי "טעות דפוס" בתחזית הרווח שפירסמה הובילה לניפוח תחזיות הרווח למניה לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס.

בכל במהלך הפרשה נמתחה על החברה ביקורת קשה בשל הבעיות בנוהלי החשבונאות שלה. קומפיוטר אסושיאייטס היא חברת התוכנה הרביעית בגודלה בעולם. החברה עוסקת בעיקר בפיתוח תוכנות תשתית לארגונים עסקיים, ואינה מוכרת תוכנות לצרכנים. בתחילת השנה פיטרה החברה מאות מתוך 18 אלף העובדים שלה, וסירבה לשלם פיצויים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully