וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה של 7% בהכנסות אקסייט אט הום לכ-138 מ' ד' נוכח ההאטה בשוק הפרסום המקוון

סוכנויות הידיעות

24.7.2001 / 0:13

ההפסד ברבעון הגיע ל-65.1 מיליון דולר, או הפסד 16 סנט למניה, בהתאם לתחזית האנליסטים; 3.7 מיליון מנויים חדשים נרשמו לשירותי אקסייט

ספקית האינטרנט המהיר אקסייט אט הום (Excite@Home) דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2001. ההפסד ברבעון, לפני מחיקות, הוצאות על ארגון מחדש והוצאות חד פעמיות, הגיע ל-65.1 מיליון דולר, או הפסד של 16 סנט למניה, בהתאם לתחזית האנליסטים של תומסון פייננשל פירסט קול. ההפסד ברבעון אחרי הוצאות הגיע ל-346.3 מיליון דולר, או הפסד של 85 סנט למניה, לעומת הפסד של 668.3 מיליון דולר, או הפסד של 1.69 דולר למניה, ברבעון המקביל.

הכנסות אקסייט אט הום (סימול ATHM) ברבעון הגיעו ל-138.6 מיליון דולר, ירידה של 7% לעומת הרבעון המקביל, למרות שנוספו 3.7 מיליון מנויים חדשים לשירותי אקסייט. החברה מסרה כי הירידה בהכנסות נבעה מההאטה בשוק הפרסום המקוון, אשר פגע בעסקי המדיה של החברה.

החברה הודיעה לפני כחודש על תוכנית גיוס מזומנים חדשה. התוכנית כוללת סיומן המוקדם של מספר עסקות, ונועדה לשפר את תזרים המזומנים הדליל של החברה. עוד מסרה החברה על דיון מחודש בהסכם טכנולוגי שנחתם ב-1999 עם AT&T (סימול T), היום בעלת המניות העיקרית בחברה. ביטול ההסכם עשוי להניב לחברה 85 מליון דולר במזומן.

כמו כן, מסרה החברה על סיום הסכמי שיווק עם קוקס קומיוניקיישנס (סימול COX) וקומקסט (סימול CMCSK), שתי חברות כבלים המשווקות את שירותי אקסייט למנוייהן. ביטול הסכם הבלעדיות, חצי שנה לפני סיומו, יחזיר לאקסייט איגרות חוב אשר היו משולמות לחברות הכבלים.

במהלך החודשים האחרונים מנסה אקסייט לגייס סכום גדול ככל האפשר של מזומנים במספר רב של דרכים. לאחר שדיווחה בחודש אפריל על תוצאות חלשות ברבעון הראשון, הודיעה החברה על פיטורי 380 עובדים - 13% מכוח העבודה שלה. שבוע לפני כן הודיע ג'ורג' בל כי הוא פורש מתפקידו כמנכ"ל ויו"ר החברה, ובמקומו מונתה פטי הארט.

ב-11 ביוני הודיעה אקסייט שסבב הגיוס האחרון הניב 100 מיליון דולר, 25 מיליון דולר מעל למצופה. האנליסטים מיהרו להרגיע את המשקיעים לאחר שהראו תנאי גיוס בעייתיים מאוד כלפי בעלי המניות.

אקסייט הודיעה באפריל על מכירת חטיבותיה בגרמניה, ספרד וצרפת עקב החולשה בשוק הפרסום המקוון. כמו כן, מחכה החברה לאישור בעלי המניות לפיצול הפוך; במידה שלא יבוצע עלולה מניית אקסייט להימחק מהמסחר בנאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully