וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכלכלה תכריע היום אם לאסור שידורי פורנו בכבלים ובלוויין

הארץ

24.7.2001 / 8:09

לפי הצעת החוק, המנויים יוכלו לקבוע באופן עצמאי אם הם מעוניינים לצפות בשידורים אלה, באמצעות כרטיס חכם

מאת צבי זרחיה

לחצים כבדים מופעלים על הח"כים נחמה רונן (המרכז) ואחמד טיבי (תע"ל), כדי שיצביעו היום בצהריים בעד הצעתו של ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), המתירה לבעלי זיכיונות לשידורי טלוויזיה בכבלים ובלוויין לשדר שידורי פורנו לפי כללים שתקבע המועצה לשידורי כבלים ולוויין. לפי הצעת החוק, המנויים יוכלו לקבוע באופן עצמאי אם הם מעוניינים לצפות בשידורים אלה, באמצעות כרטיס חכם.

אם לפחות אחד מהשניים יצביע בעד הצעת איתן - היא צפויה להתקבל בוועדת הכלכלה, במסגרת התיקון לחוק הבזק, שיועלה להצבעה בכנסת מחר בקריאה שנייה ושלישית. בשבוע שעבר הושג תיקו בהצבעה בוועדה, כאשר 7 ח"כים הצביעו בעד הצעת איתן מול 7 ח"כים שהצביעו בעד הצעת הח"כים יגאל ביבי (מפד"ל) ויצחק וקנין (ש"ס), האוסרת לחלוטין לשדר ערוצי פורנו בטלוויזיה. טיבי לא השתתף באותה הצבעה ורונן הצביעה בעד הצעת ביבי.

רונן אמרה אמש כי תהיה מוכנה לתמוך בהצעת איתן - אם יתקבלו התביעות שהגישה אתמול למועצה לשידורי טלוויזיה בכבלים ובלוויין להגבלת שידורי הפורנו.

היא הוסיפה שגיבשה הצעת פשרה יחד עם ח"כ מיכאל קליינר, בינם לבין ח"כ איתן, לפיה שידורי הפורנו לא ייאסרו לחלוטין, ואולם יוטלו עליהם מגבלות.

בימים האחרונים לחצה יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, על טיבי וביקשה ממנו שלא יתמוך בעמדת ביבי-וקנין. טיבי אמר אתמול כי יגבש את עמדתו לקראת ההצבעה. גורמים בכנסת העריכו כי בסופו של דבר עשוי טיבי להצביע בעד הצעת איתן, ובכך יבטיח את הרוב הדרוש להצעתו בוועדה.

גם אם תקבל ועדת הכנסת את הצעת איתן לאפשר שידורי פורנו בכבלים ובלוויין, ביבי ווקנין יגישו את הצעתם כהסתייגות להצעת החוק משזו תועלה להצבעה במליאה. לעומת זאת, אם תתקבל הצעתם של ביבי ווקנין - הרי שיו"ר וועדת הכלכלה, ח"כ אברהם פורז, לא יעלה את התיקון לחוק הבזק להצבעה עד אוקטובר.

איתן העריך כי מליאת הכנסת תקבל את ההצעה שהגיש ברוב של ח"כים מהעבודה, ליכוד, מרצ, שינוי, וסיעות נוספות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully