בורסה: טבע נפלה ב-3.5% בשל הורדת המחירים של מרק

מלחמת המחירים נוגעת לתרופת הזוקור. החברה לישראל זינקה ב-3.1% בעקבות המלצה חמה מבנק הפועלים

אסף רותם
21/06/2006


אמש סיימו המדדים בתל אביב בירידות, שנחלשו לקראת הסיום, עם פתיחת המסחר ההסנני בוול סטריט. בורסת וול סטריט עצמה ננעלה במגמה מעורבת ורוב הדואליות פתחו בשל כך בפערים קטנים. בבורסות העולם נרשמה הבוקר מגמה מעורבת, עם עליות באסיה מול ירידות באירופה ובהתאם גם בתל אביב התנהל מסחר הפכפך, במחזור לא גדול.

לאחר פתיחה בעליות קלות, עברו המדדים לירידות בעקבות אירופה, אולם פתיחה חיובית בוול סטריט סידרה סגירת מסחר ירוקה, בעליות נאות. מדד המעו"ף טיפס ב-0.6% ל-815.36 נקודות, בעוד מדד ת"א 100 הוסיף 0.5% ל-826.04 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-931 מיליון שקל.

שלום אטיאס, מנהל המסחר בבנק מזרחי טפחות, אמר הבוקר כי "בשבוע הבא תתרחש פקיעת האופציות, ויש הרבה סחורה ששחקנים רוצים להיפטר ממנה, כאשר קשה לראות עדיין כיצד השוק בכללותו יגיב. אני מעריך שהיום נראה את המדדים קרובים לרמות הפתיחה, והמשך הלחץ מטה במניות הבנקים". בשוק הסולידי נרשמה יציבות, עם עליות שערים זעומות של עד 0.1% במחירי איגרות החוב מסוג גליל ושחר.

את המחזור הגדול ביותר ריכזה טבע, אשר פתחה בפער חיובי זניח של 0.1%. הבוקר פירסם העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי מתחרתה של טבע, מרק, מורידה את מחיר הזוקור - חודש לאחר שטבע קיבלה אישור לייצרה. התרופה של מרק תיכלל מעתה בקבוצת המחיר הנמוכה ביותר של UnitedHealth - אחת מחברות ביטוח הבריאות הגדולות בארה"ב - בעוד שהתרופה של טבע תיכלל בקבוצה היקרה ביותר. למרות שההנהלה ציינה שתעמוד בתחזיות שנתנה לגבי התרופה, טבע ננעלה בירידה של 3.5%, לאחר שריכזה את המחזור הגדול ביותר - 276 מיליון שקל, פי 2.2 מהמניה הבאה בתור, הפועלים, וכמעט 30% מסך המסחר בבורסה.

מניות הבנקים המשיכו לרכז עניין והתאוששו ממסען העקבי מטה בחודש האחרון. מדד הבנקים נמצא כבר כמעט 16% מתחת לשיאו, כאשר נאמר כי הזרים, שהריצו בשנה האחרונה את מניות לאומי והפועלים, צימצמו אחזקות. אמש, למשל, ירדה מניית הפועלים בכ-0.9% וריכזה יותר מרבע מהמחזור בבורסה - 202 מיליון שקל, פי 4 מהמניה הבאה בתור - לאומי. היום התאוששה מניית הפועלים ב-0.8% וגם לאומי טיפסה 2.3%.

דלק US, שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה, הודיעה היום על עסקה שנייה בתוך שבוע. החברה חתמה על הסכם עם חברות מקבוצת PRIDE-L.P טקסס, לרכישת מספר נכסים עבור מערך שיווק הדלק שלה ובית הזיקוק שבבעלותה, בתמורה לכ-54.4 מיליון דולר, לא כולל המלאים. הרכישה תמומן מכספי ההנפקה שבוצעה בחודש שעבר ומיתרות המזומנים שלה. השלמת הרכישה אמורה להתרחש בתוך חודשיים. קבוצת דלק הגיבה בעלייה של 0.8%.

הבנק הבינלאומי נכנס לראשונה להשקעה ריאלית, לאחר שהשלים רכישת 2% מסלקום מידי דסק"ש, תמורת כ-27.7 מיליון דולר. דסק"ש תרשום רווח הון של כ-40 מיליון שקל וטיפסה בתגובה 1.2%.

החברה לישראל זכתה לסקירה אוהדת מצד בנק הפועלים, שהעלה את המלצתו ל"תשואת יתר" במחיר יעד של 2,000 שקל, ב-18% מעל מחירה טרם הפתיחה. מנייתה טיפסה בתגובה ב-3.1%.

בקרב מניות הנדל"ן, אולימפיה נדל"ן זינקה ב-9.6%, לאחר שהשלימה הנפקה של החברה הבת נאנט בלונדון. בגלל הירידות בשווקים בתקופה האחרונה, נאנט נאלצה לחתוך את היקף הגיוס ואת השווי ל-82 מיליון שקל ו-840 מיליון שקל. לאחר ההנפקה, מחזיקה חברת אולימפיה בכ-31.2% ממניות נאנט ששוויין מסתכם בכ-262 מיליון שקל והיא תרשום רווח הון של כ-17 מיליון שקל לפני מס.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully