וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמפא תעביר לטים די.סי.אל את החזקותיה ב-22 חברות היי-טק ששוויין מוערך ב-10 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

24.7.2001 / 12:20

תמורת ההעברה תקבל אמפא מניות של טים די.סי.אל בשווי של 10 מיליון דולר, ותחזיק ב-40% מהון המניות שלה

חברת אמפא וטים די.סי.אל ימזגו את פעילותן בתחום ההיי-טק. אמפא הודיעה היום כי תעביר לטים די.סי.אל את החזקותיה ב-22 חברות היי-טק ששוויין מוערך ב-10 מיליון דולר, תמורת הקצאת מניות בטים די.סי.אל בשוויי של 10 מיליון דולר.

בנוסף לכך, די.סי.אל , החברה האם של טים די.סי.אל, תשקיע בה סך של 3 מיליון דולר, ובתמורה להשקעה טים תקצה לדי.סי.אל מניות בשווי של 3 מיליון דולר. לאחר הפעילויות הללו, יחזיקו אמפא ודי.סי.אל בכ-40% כל אחת בחברת טים די.סי.אל.

אמפא ודי.סי.אל יקימו חברת ניהול בבעלות ובשליטה מלאה שלהן, שתנהל למעשה את כל ההשקעות בתחום ההיי-טק של טים די.סי.אל, ויחולו עליה כל ההוצאות השוטפות מתחום זה - למעט ההוצאות החלות על טים די.סי.אל מתוקף היותה חברה ציבורית.

חברת הניהול תהיה זכאית לקבל דמי ניהול בשיעור של 2.75% מההון העצמי של טים די.סי.אל ו-20% מהרווח השנתי המאוחד שלה.

אמפא, הנשלטת על ידי האחים אשר ושלומי פוגל, הודיעה לפני כחודשיים כי היא מוחקת את מלוא השקעתה בסך של 13 מיליון שקל בחברת מטה בוקס, הנסחרת בגרמניה, ואשר שוויה צנח בשנה האחרונה מ-100 מיליון דולר ל-2 מיליון דולר. החברה, שנקלעה לקשיים, הגישה בקשה להגנה מפני נושים, ובית המשפט מינה לה בודק מטעמו.

ייתכן כי באמפא ובטים די.סי.אל הגיעו למסקנה כי בתנאי השוק הקיימים, כדאי יהיה לאחד את פעילות ההשקעה בהיי-טק עם השקעותיה של די.סי.אל, גם בכדי להוריד את מבנה העלויות של החברות, וגם בכדי לברור ביחד את השקעותיהן העתידיות והנוכחיות בתחום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully