וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ווקלטק: התוצאות הכספיות לרבעון השני תאמו את אזהרת הרווח; ההכנסות הסתכמו ב-5.5 מ' ד'

נטע יעקבי

24.7.2001 / 15:19

התחזית הקודמת היתה להכנסות של 11.2 מ' ד'; ההפסד למניה הסתכם ב-61 סנט; החברה עדיין מצפה להגיע לאיזון בתחילת השנה הבאה אך זה נעשה קשה יותר להשגה

חברת ווקלטק פירסמה את הדו"חות כספיים לרבעון השני כשעתיים לפני פתיחת המסחר. החברה דיווחה היום על תוצאות שתאמו את אזהרת הרווח שלה מתחילת החודש.

ההכנסות לרבעון הסתכמו ב-5.5 מיליון דולר, המשקפים ירידה של 46% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד הנקי הסתכם ב-14.6 מיליון דולר, או 1.2 דולרים למניה, לעומת 4.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי מפרויקטים קיימים, בניכוי הוצאות חד פעמיות, הסתכם ב-7.3 מיליון דולר, או 61 סנט למניה, יותר מכפול לעומת הרבעון המקביל, בו הציגה החברה הפסד של 3.5 מיליון דולר, או 29 סנט למניה.

לפני פרסום אזהרת הרווח ציפתה החברה כי הכנסותיה ברבעון השני יהיו מעט גבוהות יותר מאשר ברבעון הראשון, שהסתכמו ב-11.2 מיליון דולר. בעקבות הנפילה החדה במכירות ביצעה החברה בחודשים האחרונים צמצומים נוספים בכוח האדם שלה. החברה קיצצה 60 משרות (מהן 35 בישראל) ונותרה עם 250 עובדים. בכך השלימה ווקלטק פיטורים של 40% מהעובדים מאז תחילת הרבעון השני, אותו החלה עם 390 עובדים.

הוצאות חד פעמיות הסתכמו ב-1.8 מיליון דולר ומחיקת מלאי של מיליון דולר. בנוסף, הפסקת הפרויקטים המשותפים עם החברה הבת טרולי-גלובל גרמה להפסדים נוספים של 4.5 מיליון דולר. הפסקת הפעילות נבעה מחוסר יכולת לגייס עבורה הון חיצוני.

נשיא ומנכ"ל החברה, ד"ר אלון גנור, מסר כי היה זה רבעון קשה עבור תעשיית ה-VOIP בכללותה, וכי החברה ממשיכה להתמקד בעסקי הליבה שלה, התחייבויות ללקוחות ופיתוח של מוצרי מפתח, ובמקביל פועלת לצמצום ההוצאות, עד ל-40%. גנור הוסיף כי החברה עדיין מקווה לסיים את הרבעון הראשון לשנת 2002 ללא הפסדים, אך כשמעגלי המכירות מוסיפים להיות ארוכים מאוד והצפיות נמוכה עד מאוד, מטרה זו נעשית קשה עוד יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully