וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורת על נייר העמדה בעניין פיטוריו: "מדובר בקשירת קשר למעשה הדחה בלתי חוקי על רקע מניעים פוליטיים"

נורית שר

24.7.2001 / 18:08

בתוך 10 ימים תתכנס מליאת רשות השידור ותחליט האם להמליץ לממשלה להעביר את פורת מתפקידו; דוברת הרשות: התמונה המצטיירת מממצאי החומר עגומה ביותר

בתגובה לממצאי ועדת מליאת רשות השידור שהוגשו היום לעיונו של אורי פורת, מנכ"ל רשות השידור, מסר היום פורת כי "מדובר בקשירת קשר למעשה הדחה בלתי חוקי על רקע מניעים פוליטיים ואינטרסים זרים".

כפי שפורסם לפני כחודש, החליטה מליאת רשות השידור להתחיל בהפעלת סעיף 23 לחוק רשות השידור, הדן בנושא העברת מנכ"ל הרשות מתפקידו. עקב כך מונתה ועדה בת 4 חברים מהמליאה: אלון אלרואי, ד"ר יהודית אורבך, עו"ד אבי שמידט ונילי כרמל יונתן. ארבעת החברים ריכזו את הנתונים שהובאו בפני המליאה בישיבה שהתקיימה לפני חודשיים בה נדון העניין וכן ממצאים נוספים.

היום הגיש הצוות את ריכוז הממצאים לפורת, על מנת שזה יגיב על נייר העמדה. פורת עצמו אמור להגיש את תגובתו לנייר בתוך כשבוע ימים. בעוד 10 ימים תתכנס המליאה לדון בנייר העמדה של צוות הבדיקה וכן בתשובתו של פורת. במידה ש-21 חברים יבחרו להמליץ על העברת פורת מתפקידו, תועבר ההמלצה הכוללת לידי השר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור, רענן כהן, אשר יביא את ההמלצה בפני הממשלה.

בתגובה שפירסם היום פורת נכתב עוד: "לא יעלה על הדעת שהממשלה תתייחס ברצינות לאקט פוליטי ומגמתי כזה של הדחה, כאשר במבחן התוצאה מדובר בהנהלה מקצועית, שהצליחה לשקם את הערוץ הראשון מהריסותיו והפכה אותו לערוץ מוביל בתחומים רבים, שהחזיר לעצמו את צופיו אשר לפני שנים נטשו אותו לטובת הערוצים המסחריים".

פורת טוען בתגובתו גם כי אותה הנהלה הצליחה לשמור על עליונות "קול ישראל" בעידן התחרות עם רשתות הרדיו המסחריות. "זו גם אותה הנהלה ש"חטאה" בכך שסיימה את שנת התקציב האחרונה בעודף הכנסות ולא בגרעונות שליוו אותה במשך שנים" מסכם פורת.

דוברת יו"ר מליאת רשות השידור מסרה בתגובה לדבריו של פורת: "מליאת רשות השידור פועלת על פי החוק המחייב אותה להבטיח כי רשות השידור תתנהל בהתאם לחוק ועל פי כללי מנהל תקין. לפי החומר שהצטבר בידי המליאה והמבוסס בין היתר על דו"ח רואה חשבון חיצוני, על דו"חות מבקר המדינה, דו"חות מבקרת הפנים של הרשות ועל התנהלותה השוטפת של הרשות, המליאה הגיעה להחלטה כי יש לשקול את המשך כהונתו של המנכ"ל.

התמונה המצטיירת מממצאי החומר היא עגומה ביותר, ויש בה כדי לעורר דאגה בקרב כל שוחרי השירות הציבורי בכלל ושל השידור הציבורי בפרט. חברי מליאת רשות השידור אשר בג"ץ בירך על מינויים ואישר אותם רק לפני 3 חודשים, יפעלו ללא מורא וללא משוא פנים כדי להבטיח שמשלמי אגרת הטלוויזיה והרדיו יקבלו את השידור הטוב והנקי ביותר אשר לו הם ראויים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully