וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים בקרדיט סוויס לא יוכלו עוד להחזיק במניות של חברות אותן הם מסקרים

סוכנויות הידיעות

24.7.2001 / 21:37

לאחרונה הוטחה ביקורת נוקבת בבתי השקעות על כך שדו"חות האנליסטים העובדים בשירותם אינם אמינים מפאת ניגוד אינטרסים; האנליסטים ייאלצו למכור את המניות עד סוף ספטמבר

בית ההשקעות קרדיט סוויס אוסר על 430 האנליסטים העובדים בשורותיו להחזיק במניות של חברות אותן הם מסקרים. בית ההשקעות נקט במהלך זה לאחר שהמתחרה מריל לינץ' נקטה בצעד דומה.

במסגרת זו דרש בית ההשקעות מצוות האנליסטים למכור את המניות הרלוונטיות עד ל-30 בספטמבר. את המהלך הוביל ג'ון מק, לשעבר נשיא מורגן סטנלי שהתמנה למנכ"ל אך לפני 12 ימים.

לאחרונה הוטחה ביקורת נוקבת בבתי השקעות על כך שדו"חות האנליסטים העובדים בשירותם אינם אמינים מפאת ניגוד אינטרסים. גם רשות ניירות ערך האמריקאית הודיעה כי בכוונתה להטיל מגבלות על כך.

הנושא עלה לכותרות בתקופה האחרונה על רקע תביעה שהגיש משקיע כנגד הנרי בלודג'ט, מבכירי האנליסטים במריל לינץ', על שיתוף עם ה-NYSE. בפשרה משפטית, בית ההשקעות הגדול בארה"ב הסכים לשלם 400 אלף דולר.

בתביעה האזרחית שהגיש טען דבסס קנג'ילאל, רופא בן 46, כי בלודג'ט נתן המלצת "קנייה" למניית חברת האינטרנט אינפוספייס (סימול INSP) על מנת לתמוך בעסקה רווחית עבור מריל.

קנג'ילאל טען כי הפסיד 500 אלף דולר מכיוון שפעל לפי עצת בלודג'ט. הפשרה הנוכחית, כך חוששים בבתי ההשקעות, עלולה להוות תקדים לתביעות נוספות של משקיעים שאיבדו את כספם כתוצאה מהמלצה גרועה. מניעת ניגוד האינטרסים של האנליסטים יכולה להפחית את הסבירות כי תביעות ברוח זו יעמדו במבחן המשפטי.

ראוי לציין כי הביקורת כנגד בתי ההשקעות אינה מתמקדת רק בחשבונם האישי של האנליסטים, אלא גם באינטרסים של הבנקים עצמם. בתי ההשקעות, המרוויחים בעיקר מהנפקות, עלולים לפרסם המלצות "קנייה" למניות של חברות להן הם יעצו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully