וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: לוסנט צללה ב-18.6% בעקבות דו"ח מאכזב ומשכה עימה את מניות הטכנולוגיה

יהודה שויצר

25.7.2001 / 0:08

אמזון קרסה ב-24.8% לאחר שקיצצה את תחזיותיה למחצית השנייה של השנה; ירידות במניות השבבים

דו"חות גרועים מצד כמה מהשחקניות המובילות בוול סטריט היכו קשות במניות הטכנולוגיה והובילו את המדדים לסגירה שלילית. בשורות מאוד לא מעודדות מענקית האינטרנט אמזון , שהנמיכה את תחזיות הצמיחה, והחמצת התחזיות של ענקית ציוד הטלקום לוסנט , הובילו לסנטימנט השלילי.

גם רמיזה של נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, כי הוא שוקל הפחתה נוספת של הריבית, לא הצליחה לרומם את השווקים.

גרינספאן ציין היום כי אם הכלכלה האמריקאית לא תראה שיפור, הוא יורה על קיצוץ נוסף של הריבית. "התקופה בה ביצועי הכלכלה הם מתחת לממוצע טרם תמה", אמר הנגיד בדו"ח שמסר לוועדת הבנקאות של הסנאט. "אין אנו מחוסנים מכך שההאטה תהיה אף קשה מכפי שצפינו בתחילה".

בתום יום המסחר ירד מדד הנאסד"ק ב-1.47% ומדד הדאו ג'ונס רשם ירידה של 1.76%.

לוסנט מאכזבת

לוסנט צללה ב-18.6% לאחר שדיווחה על הפסד תפעולי של 1.2 מיליארד דולר, או 35 סנט למניה, ברבעון הכספים השלישי שלה, לעומת תחזיות להפסד של 22 סנט למניה בלבד. כמו כן, הודיעה ענקית ציוד התקשורת כי תקצץ בין 15 אלף ל-22 אלף משרות, בנוסף ל-19 אלף המשרות שקיצצה כבר השנה.

צרותיה של לוסנט עלולות לעלות לחברה הבת אגיר (סימול AGRa) בהורדה של דירוג האשראי לדרגת "זבל" (Junk), כך העריכה היום חברת דירוג האשראי S&P, שציינה כי היא שוקלת לקצץ את הדירוג של יצרנית הרכיבים האופטיים מהדירוג הנוכחי, BBB מינוס, על רקע קשיי לוסנט בביצוע ספין אוף מלא. מניות אגיר ירדו ב-12.8%.

יצרניות ציוד התקשורת נפגעו מהסנטימנט השלילי: נורטל ירדה ב-3.2% ואלקטל (סימול ALA) ירדה ב-4.2%.

אמזון קרסה ב-24.8% לאחר שקיצצה את תחזיותיה למחצית השנייה של השנה לנוכח ההאטה בעסקיה, ולאחר שלא עמדה בתחזית ההכנסות לרבעון השני.

קמעונאית האינטרנט המובילה דיווחה על הפסד של 16 סנט למניה, לעומת תחזיות להפסד של 22 סנט, אולם נראה שהצלחה זו לא השביעה את רצון המשקיעים, כמו גם הבטחת החברה להגיע לרווחיות ברבעון הרביעי של השנה. בעקבות אמזון נרשמו ירידות במניות האינטרנט: יאהו ירדה ב-3.4%, eBay (אי.ביי) רשמה ירידה של 5%.

AT&T (סימול T), חברת הטלפוניה הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על ירידה חדה ברווחיה. החברה רשמה רווח של 4 סנט למניה, לעומת רווח של 47 סנט למניה בתקופה המקבילה ולעומת תחזית אנליסטים לרווח של 3 סנט למניה. מנייתה ירדה ב-3%.

AT&T וויירלס (סימול AWE) ממשיכה לעשות חיל. חטיבת האלחוט של ענקית הטלפוניה AT&T דיווחה כי הכנסות לרבעון השני של השנה הסתכמו ב-3.38 מיליארד דולר, לעומת תחזיות להכנסות של 3.2 מיליארד דולר. החברה דיווחה על רווח על בסיס EBITDA של 765 מיליון דולר, לעומת רווח של 717 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. למרות התוצאות הטובות ירדו מניות החברה ב-2.6% לנוכח המגמה השלילית שפשטה בשוק.

טקסס אינסטרומנטס (סימול TXN) ירדה ב-2%. יצרנית השבבים לטלפונים סלולריים דיווחה על ירידה של 91% ברווחיה ברבעון השני בשל המשך הירידה בביקוש, אולם רשמה רווח של 3 סנט למניה, לעומת תחזיות לרווח של 2 סנט למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully