וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטאלינק דיווחה על הכנסות של 3 מיליון דולר - בהתאם לתחזיות באזהרת הרווח

נטע יעקבי

25.7.2001 / 0:38

ההפסד הנקי הסתכם ב-3.1 מ' ד' או 17 סנט למניה, לעומת רווח נקי של חצי מ' ד' ברבעון הראשון; צבי שוכמן, מנכ"ל החברה: קופת המזומנים של החברה נותרה חזקה

חברת מטאלינק פירסמה עם תום המסחר את הדו"חות הכספיים לרבעון השני של השנה. התוצאות הכספיות של החברה תאמו את אזהרת הרווח מלפני כחודש, בה דיווחה על הכנסות של 3 מיליון דולר, לעומת 5.5 מיליון דולר ברבעון הקודם ולעומת 8.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. בחברה מסרו כי הירידה החדה בהכנסות משקפת את השפעת התנאים הכלכליים הקשים וההאטה המתגברת הענף הטלקום בצפון אמריקה ובאירופה, כמו גם ביטולי הזמנות.

ההפסד הנקי הסתכם ב-3.1 מיליון דולר או 17 סנט למניה, וזאת לעומת רווח נקי של מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון המקביל, ורווח נקי של חצי מיליון דולר או 3 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה.

שולי הרווח הגולמי של החברה גדלו הרבעון ל-57.1% לעומת 56.3% ברבעון המקביל, אך ירדו לעומת שולי הרווח של 57.8% ברבעון הראשון של השנה.

לפני כחודש פירסמה החברה אזהרת רווח בה הודיעה כי לא תעמוד בתחזיות המוקדמות להכנסות של 7.5 מיליון דולר. במקום זאת, בשל החולשה בשוק התקשורת בצפון אמריקה ואירופה, צפויות הכנסות החברה להסתכם ב-3 עד 3.5 מיליון דולר בלבד.

צבי שוכמן, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר כי תוצאות הרבעון השני עמדו בתחזיות שסיפקה החברה לפני כחודש. שוכמן הוסיף כי מאז ההודעה התחזקה מעט צפיות החברה בנוגע לביקוש למוצרי הליבה שלה כמו גם למוצרים החדשים, ה-VDSL וה-G.SHDSL.

בחברה הוסיפו כי למרות ההרעה בתוצאות, נחתמו במהלך הרבעון מספר עסקות והסכמים לשיתוף פעולה, בהם השת"פ בין מטאלינק לבין Next Level בפיתוח שירותי קול נתונים ווידיאו מהירים, פיתוח מוצרים ייחודים לפלטפורמה של לוסנט ועוד.

שוכמן הוסיף כי קופת המזומנים של החברה נותרה חזקה, וכי החברה פועלת להשקת מוצרים נוספים אשר יחזקו את מעמדה בשוק.

מניית החברה ירדה היום במסחר בוול סטריט ב-0.3% למחיר של 6 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully