הבורסה שומרת על יציבות למרות המתיחות בדרום

המעו"ף מאבד 0.1%. טבע מאבדת 0.3%. אורמת עולה ב-0.5%. מניות הבנקים נסחרות ביציבות

נתן שבע
27/06/2006

הבורסה בתל אביב, שהצליחה להתרחק בכ-12% מאז רמת השיא, ממשיכה היום להיסחר בירידות קלות כשברקע נמשכת המתיחות הביטחונית. מדד המעו"ף מאבד 0.1% ל-798 נקודות, מדד תל אביב 100 משיל 0.2% ל-810.4 נקודות ומדד התל טק 15 משיל 0.2%. מחזור המסחר מסתכם בכ-40 מיליון שקל. בעוד יומיים יפקעו האופציות על מדד המעו"ף, כך שפעילותם של שחקני המעו"ף תמשיך לרחף מעל במיוחד לאור המחזורים הנמוכים ביומיים האחרונים.

הדעות היו חלוקות, אבל נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, בחר אתמול להותיר - חודש שני ברציפות - את הריבית בישראל ברמה של 5.25% בשל הציפייה לעמידה ביעד האינפלציה השנתי של 2%. ביום חמישי צפוי הבנק המרכזי בארה"ב להעלות את הריבית ב-0.25% ולמחוק את פער הריביות בין ארה"ב לישראל.

הנגיד מתנתק בעצם מהמדיניות הלא מוצהרת לשמור על פער חיובי בין הריבית בארץ לזו של ארה"ב, על מנת לשמור על האטרקטיוויות של ההשקעה בישראל ולמנוע זרם הון החוצה. מנגד רמז הנגיד כי הוא עשוי להמשיך ולהעלות את הריבית ב-0.5% במהלך השנה, כאשר הציפיות הן כי הריבית בארה"ב תועלה בשיעור דומה.

על השוק הסולידי יפעלו היום שני כוחות - האחד, הותרת הריבית על כנה, אשר תומכת באפיקים השקליים, ומנגד המשך עליית התשואות בארה"ב משפיעה בכיוון ההפוך. אתמול עלו התשואות בארה"ב על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ל-5.239% לראשונה מזה 2002.

בוול סטריט ממתינים גם כן להחלטה על הריבית ביום חמישי ובמיוחד להסבריו של הבנק המרכזי שם, בניסיון לפענח מה צפוי בהמשך לגבי האינפלציה. למרות זאת עסקות מיזוג גדולות הובילו לאופטימיות בשוק, כאשר מדד הנאסד"ק עלה ב-0.5% ומדד הדאו ג'ונס טיפס ב-0.6%.

טבע, שהתאוששה מעט ביומיים האחרונים מהקריסה במניה בשבוע שעבר, פותחת הבוקר בפער שלילי של 0.7% ומאבדת 0.2%. המשקיעים לא התלהבו גם מהמלצה חמה של בנק ההשקעות CIBC, שרואה במניה כמו אנליסטים נוספים הזדמנות קנייה. מאידך בכלל פיננסים בטוחה חתכו היום את מחיר היעד למניה ל-40 דולר - כ-25% מעל מחירה בשוק ואת המלצתם הם מותירים על "תשואת יתר".

אורמת מטפסת ב-0.5% לאחר מצגת מעודדת אותה ערכו ראשי החברה אתמול. בחברה מצפים לצמיחה שנתית ממצועת של 21% בתפוקת החשמל שלה בשלוש השנים הקרובות.

מניות הבנקים הגדולים הפועלים ולאומי שומרות על יציבות בפתיחת המסחר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully