וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ירד ב-1.5%; קומטאץ' צנחה ב-17.2% בעקבות הדו"חות

נטע יעקבי

24.7.2001 / 23:23

מניית מגל נפלה ב-14.6% למרות דו"חות טובים; ווקלטק השילה 8.1%; מניית ביוטכנולוגיה כללית ירדה ב-7.8%; אי.סי.איי איבדה 10.8%; צ'ק פוינט הוסיפה 3.5%

הירידות במדדים המובילים העמיקו במהלך היום, לאחר פרסום דו"חות רבעוניים מאכזבים מצד חברות מובילות כאמזון ולוסנט , ותחזיות לא מעודדות לביצועי המשק האמריקאי בהמשך השנה, ובמיוחד כאשר שום סימן מעודד לא נראה באופק. המשקיעים שלחו את הנאסד"ק לירידות של 1.5%, והדאו ג'ונס ירד אף הוא ב-1.8%.

הנגיד גרינספאן חזר היום על הודעתו הקודמת, לפיה כלכלת ארה"ב עדיין חלשה ולא מן הנמנע כי המצב מצדיק הורדת ריבית נוספת. נראה שה"סוכריה" של הורדת הריבית כבר איבדה מטעמה, ולא השפיעה על המשקיעים.

הסנטימנט השלילי, שהחל כבר אתמול, חוזק היום על ידי חברת אמזון שפירסמה אמש בתום המסחר את הדו"ח שלה לרבעון השני, בו הודיעה שהיא חוזה האטה במכירות עד סוף השנה. לוסנט הצטרפה אליה, כשבדו"ח הרבעוני שלה החמיצה את התחזיות והודיעה כי תקצץ בין 15 אלף ל-22 אלף משרות, בנוסף ל-19 אלף המשרות שקיצצה כבר השנה.

מגל נפלה ב-14.6%

המניות הישראליות לא היו חריגות במסחר היום, וסבלו ברובן מירידות. מניית מגל ירדה היום ב-14.6% למחיר של 5.9 דולרים, למרות שהחברה פירסמה היום דו"חות כספיים יפים בהם דיווחה על צמיחה של 5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל.

בקרב המניות הבולטות עלתה היום מניית צ'ק פוינט בכ-3.5% למחיר של 37.9 דולר. מניית מרקורי ירדה ב-2.8% למחיר של 34.9 דולר.

המשקיעים לא התרגשו היום לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של חברת אמדוקס . יצרנית מוצרי הבילינג פירסמה לפני מספר שבועות הודעת הרגעה למשקיעים לפיה תעמוד החברה בתחזיות. המניה סגרה את יום המסחר באיזון על מחיר של 38 דולר.

מוקדם יותר החודש הורידו האנליסטים של מורגן סטנלי את המלצתם למניית אמדוקס ל"תשואת יתר", וקיצצו את מחיר היעד למניה ב-20% ל-65 דולר. החברה פירסמה ביום למחרת הודעת הרגעה, לפיה היא מצפה לרווח של 33 סנט למניה והכנסות של 404 מיליון דולר. עם פרסום הדו"ח, בתום המסחר, יתברר עד כמה דייקו הערכותיה.

חברת ווקלטק , שחקנית בשוק ה-Voip, פירסמה היום אף היא את דו"חותיה. המניה ירדה בכ-8.1% למחיר של 1.7 דולרים למניה. החברה דיווחה על הכנסות של 5.5 מיליון דולר, שמהווה ירידה של 46% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל, והפסד נקי של 14.6 מיליון דולר לרבעון, או הפסד של 1.2 דולרים למניה.

קומטאץ' צנחה ב-17.2%

חברה ישראלית נוספת שדיווחה היום על תוצאות הרבעון השני היא קומטאץ' , שרשמה הכנסות של 4.4 מיליון דולר, ירידה של 14% ביחס לרבעון המקביל. ההפסד הנקי של החברה מסתכם ב-8.5 מיליוני דולרים, שמשקף גידול של 21% בהפסדים ביחס לרבעון הראשון, וגידול של 10% ביחס לרבעון המקביל. מניית החברה ירדה ב-17.2% למחיר של 48 סנט.

ביוטכנולוגיה כללית פירסמה במהלך המסחר את הדו"חות הכספיים, שהראו עלייה של 6% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. מספר בתי השקעות מובילים קבעו כבר לאחר הרבעון הראשון כי החברה נמצאת כעת על מסלול צמיחה. למרות זאת, ירדה מניית החברה ב-7.8% למחיר של 10.1 דולרים.

מאינד פירסמה היום דו"חות טובים לרבעון השני, בהם דיווחה על הכנסות של 3.3 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים. המניה ירדה היום ב-5.1% למחיר של 2.6 דולרים.

גם אופטיבייס , המפתחת תוכנה וחומרה להעברת קבצי וידיאו באינטרנט, פירסמה דו"ח לרבעון השני בו הציגה הכנסות בגובה של 7.1 מיליון דולר, ירידה של 10% ביחס לרבעון הראשון. ההפסד לרבעון הסתכם ב-4.9 מיליון דולרים, גבוה ביותר מפי 2 מההפסד ברבעון המקביל. מניית החברה ירדה בכ-8.2% למחיר של 4.8 דולרים למניה.

עוד פירסמו היום דו"חות חברת פרדיים גיאופיזיקל , שמנייתה ירדה ב-0.2% למחיר של 6 דולרים; חברת טקנומטיקס , שמנייתה ירדה ב-0.4% למחיר של 11 דולר; וחברת מגל (סימול MAGS) שמנייתה עולה ב-0.4% למחיר של 6.6 דולרים.

עוד בלטו היום בירידות מניית אי.סי.איי שירדה ב-10.2% למחיר של 3.5 דולרים, ומניית מנטרג'י שצנחה בשיעור של כ-10.8% למחיר של כ-40 סנטים למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully