וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומפיוג'ן מציגה גידול של 93% בהכנסות - הסתכמו בכ-2.9 מיליון דולר

אלי דניאל

25.7.2001 / 15:45

עם זאת, ההפסד הנקי נותר ברמה של כ-4 מיליון דולר; ההפסד למניה מסתכם ב-15 סנט, בדומה לממוצע תחזיות האנליסטים

חברת קומפיוג'ן הישראלית, המספקת פלטפורמות, כלים ומוצרים להאצת המחקר הגנומי והפרוטאומי ולפיתוח תרופות, מדווחת היום על עלייה של כ-94% בהכנסות ברבעון השני, בהשוואה לרבעון המקביל. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו בכ-2.9 מיליון דולר. בחברה מציינים כי העלייה בהכנסות נובעת משילוב של השקת מוצרים חדשים, הרחבת מאגר הלקוחות ושיתופי פעולה עם חברות אחרות.

בשורה התחתונה, הפסידה החברה ברבעון השני כ-4 מיליון דולר (כולל הוצאה של 728 אלף דולר בגין הפחתת ההטבה הנדחית הנובעת מהקצאת אופציות). זאת, בהשוואה להפסד נקי של כ-3.9 מיליון דולר ברבעון המקביל (בו נכללה הוצאה בסך 1.3 מיליון דולר בגין הקצאת אופציות). החברה הציגה הפסד של 15 סנט למניה, בדומה לממוצע תחזיות האנליסטים, בהשוואה להפסד של 61 סנט למניה ברבעון המקביל.

הוצאות החברה על מחקר ופיתוח הסתכמו ברבעון בכ-3.8 מיליון דולר, עלייה של כ-78% לעומת הוצאות מו"פ בסך של כ-2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. בקומפיוג'ן מסבירים כי עלייה זו נובעת מהגידול שחל בצוות המחקר והפיתוח של החברה, גידול שנועד לתמוך במוצרים קיימים ובפיתוח מוצרים חדשים בתחום המחקר הגנומי והפרוטאומי.

נכון לתום הרבעון השני של השנה מצויים בקופת החברה אמצעים נזילים (מזומנים, שווי מזומנים, ני"ע סחירים, איגרות חוב ופקדונות לזמן ארוך) בהיקף כספי של 83.4 מיליון דולר. זוהי ירידה של 3.9 מיליון דולר לעומת היקף האמצעים הנזילים שהיו בקופת החברה בתום הרבעון הראשון.

מרטין גרסטל, יו"ר מועצת המנהלים של החברה, מסר כי "אנו מאוד מרוצים מהגידול בהכנסות החברה ומהתוצאות הכספיות, כמו גם מהמשך פיתוח בסיס הטכנולוגיה שלנו וממאמצי המחקר הפנימיים של החברה. בין הישגינו ברבעון ניתן למנות את חיזוק מעמדנו כמובילים בפיתוח כלים וטכנולוגיה בתחומים חשובים במדעי החיים. בתחום המחקר הפרוטאומי, הכרזנו על גירסה חדשה של 3Z, מערכת ניתוח חלבונים המופיעים על גבי ג'לים דו מימדיים. כמו כן, הצגנו גירסה ראשונית של ProtoCall, מערכת זיהוי ואפיון של חלבונים. בתחום שבבי DNA ו-Microarrays הכרזנו על שיתוף פעולה עם חברת Sigma-Genosys. בתחום המחקר הגנומי והפוסט גנומי, מספר חברות בתעשיה ומכוני מחקר אקדמיים רכשו את מאגר הנתונים שלנו, Gencarta, לצורך שילובו במחקר שלהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully