וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר דש: הקופקסון יגיע ב-2004 למכירות של יותר מ-500 מ' ד' ויניב לטבע רווח של 100-150 מ' ד'

אילן מוסנאים

25.7.2001 / 16:38

האנליסט אורי הרשקוביץ מעניק למניה המלצת "קנייה", וקובע לה מחיר יעד של 300 שקל - גבוה בכ-7% ממחירה בבורסה; טבע עקפה את התחזיות של לידר דש ב-3 סנט

האנליסט אורי הרשקוביץ, מבית ההשקעות לידר דש, מעניק למניית טבע המלצת "קנייה", וקובע לה מחיר יעד של 300 שקל - גבוה ב-7% ממחירה בבורסה.

בלידר דש מציינים כי טבע עושה זאת שוב, עם רבעון חזק מאוד, בו הציגה שיעורי צמיחה מרשימים ועלייה ברווחיות תוך עקיפה של תחזיות הרווח - שעמדו על 44 סנט למניה - ב-3 סנט. הרשקוביץ מציין כי הנקודות העיקריות בדו"ח הן השפעת השחיקה בשער השקל; קפיצה של 33% במכירות ה-API לחיצוניים; צמיחה חזקה של העסק הגנרי בארה"ב; ושמירה על קצבי צמיחה של יותר מ-50% של ספינת הדגל - הקופקסון.

בלידר דש מציינים כי שלל האישורים הגנריים של טבע הביאו לגידול מואץ במכירות הגנריות בצפון אמריקה, בשיעור של 16% לעומת הרבעון המקביל. הרשקוביץ מעריך כי החברה תמשיך להציג בשנתיים הבאות קצב צמיחה של 13%-15% ברכיב זה.

שיפור של 3% ברווחיות הגולמית

הרשקוביץ מדגיש עוד את מכירות הקופקסון, שצמחו ברבעון בכ-51.4% כתוצאה מגידול בשוק ה-MS, מעליית מחיר התרופה ומגידול בנתח השוק שלה. כמו כן מציין הרשקוביץ כי מכירות התרופה מחוץ לארה"ב גדלו בכ-63.4% (בעיקר באנגליה) כתוצאה מגידול כמותי ועליית מחיר התרופה.

רווחיותה הגולמית של החברה היתה ברבעון כ-39.9% מהמכירות, לעומת כ-37% ברבעון המקביל. הרשקוביץ מציין כי הגורמים העיקריים שסייעו לקפיצה בשיעורי הרווחיות הם: המשך השחיקה ביורו מול הדולר; שחיקת השקל מול הדולר; גידול בנתח היחסי של מכירות הקופקסון מכלל המכירות; ניצול היתרון לגודל של החברה; והמשך ההטמעה של נובופארם בקבוצה.

בעניין הקופקסון מציין הרשקוביץ כי טבע לקחה הימור גדול כשהשקיעה זמן וכסף בפיתוח התרופה, ו"עשתה מכה" כאשר ההימור התברר כמוצלח. להערכת הרשקוביץ, עם האישור באירופה, הקופקסון האוראלי והקופקסון המוזרק לשלביה השונים של המחלה יגיעו למכירות של יותר מ-500 מיליון דולר, שיניבו לחברה רווחים בסדר גודל של 100-150 מיליון דולר לשנה משנת 2004.

בלידר דש מעריכים כי סיכוייה של טבע למצוא נישה כזו פעם נוספת הם אפסיים. עם זאת, הרשקוביץ סבור כי התרופות הקטנות יותר מבית הפיתוח האתי של טבע (פרקינסון/אלצהיימר) יספקו פיצוי מלא על השחיקה העתידית בהכנסות הקופקסון.

טבע נהנית מתזרים חזק ומערך ייצור אדיר

הרשקוביץ מעריך גם כי הזדמנויות נוספות יכולות ליפול בחיק החברה עקב המגמה המתפתחת בעולם הרפואה, של מעבר מתרופות מסורתיות לתרופות מפותחות יותר, המבוססות על ביוטכנולוגיה.

בלידר דש מציינים כי טבע נהנית מתזרים מזומנים חזק וממערך ייצור אדיר ללא תחרות בצד העלויות, שיאפשרו ביצוע הסכמים לרכישת ידע דוגמת ביובל, אימפקס וביוטכנולוגיה כללית, וכך - את המשך הצמיחה של החברה גם בתחום האתי.

הרשקוביץ מתייחס גם לעסקה האחרונה בה אמורה טבע לרכוש את עסקי התרופות המוזרקות של פולדינג האוסטרלית תמורת 365 מיליון דולר במזומן. עסקי התרופות המוזרקות של פולדינג הם בהיקף של כ-160 מיליון דולר בשנה - בעיקר באירופה, והרשקוביץ מעריך כי הרכישה תביא לגידול של כ-8% במכירות טבע, מבלי שתדלל את הרווח הנקי.

בלידר מציינים כי קו המוצרים של פולדינג ושל עסקת אימפקס מצטרף לסל המוצרים בצנרת של טבע, שכולל היום 56 מוצרים הממתינים לאישור ה-FDA, שהיקף המכירות שלהם נאמד ב-20 מיליארד דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully