וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלידר מתחילים להרגיש בתחרות פרטנר-סלקום: "הרבעון השלישי של פרטנר יהיה פחות טוב"

ערן גבאי

25.7.2001 / 20:05

כך האנליסט יובל בן זאב שמציין "גם ללא השפעה של פיחות בשקל הוצאות המימון של פרטנר לא התקבעו בסביבת ה-80 מיליון שקל"

בתגובה לדו"חות פרטנר אומר היום אנליסט התקשורת של לידר, יובל בן זאב, כי ההכנסות שרשמה החברה הרבעון (796.9 מיליון דולר) גבוהות משנצפו.

בן זאב מתרשם מאוד מהשמירה על סך ההוצאות של החברה ומהגידול המרשים ב-EBITDA, עם זאת הוא מעריך כי הרבעון הבא יהיה קשה יותר - גם בהשפעת סכום התמלוגים המשולמים למדינה - 13.6 מיליון שקל.

"מתחילים להרגיש בתחרות בין פרטנר לבין סלקום, העתידה להפעיל את רשת ה-GPRS שלה החל מסוף השנה", הוא מציין.

"הרבעון השלישי של פרטנר יהיה פחות טוב ובוודאות לא יותר טוב מהרבעון השני", מעריך בן זאב, "עיקר ההשפעה על דו"חות המחצית השנייה של השנה יהיו התמלוגים והוצאות השיווק".

בן זאב מדגיש את הפער הקיים, כשבוחנים את ה-ARPU כפול מספר המנויים, ומצביע על פער של עוד כ-130 מיליון דולר, סכום, שלדבריו, אינו חבוי רק בתעריפי המחירים.

"ברבעון הראשון היה פיחות בשקל של כ-3% ואילו מאז היום הקובע לדו"חות הרבעון השני (ה-30 במארס 2001) לא היה שינוי בשער החליפין, ועל כן ציפיתי שהוצאות המימון יסתכמו באזור ה-80 מיליון שקל.

"מקורות המימון הקיימים לא יספיקו, ופרטנר תידרש לגיוס נוסף של 50-100 מיליון דולר מעבר למסגרת האשראי הבנקאית".

עם זאת, בן זאב אינו מעריך כי הגיוס יתבצע לפני 2002 ומוסיף כי, "הבורסות מקשות על חברות סלולר בסדרי הגודל של פרטנר, עם כ-2-3 מיליון מנויים".

בן זאב מגדיר את מצב החברה כ"מצב בו אסור לעשות טעות", מצב רגיש בו אין לחברה את הפריווילגיה לסטות מהדרך שקבעה לעצמה וכל טעות תורגש.

מניית פרטנר נסחרת עתה בארה"ב בעלייה של כ-7% כתגובה לדו"חות החיוביים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully