וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"לית הכספים של קומפיוג'ן: "בקרוב נתחיל בשת"פ מסחריים לפיתוח מוצרי אבחון ותרופות"

נטע יעקבי

25.7.2001 / 21:42

לראשונה כוונת שת"פ בין המעבדה הגנומית של החברה לבין חברות ביו-טק אחרות; החברה הגדילה במהלך הרבעון את מצבת כוח האדם שהשתלבה במחלקות המו"פ והפיתוח; פירסמה היום דו"ח רבעוני חיובי

חברת קומפיוג'ן פירסמה היום תוצאות כספיות חיוביות לרבעון, אך הנקודה החשובה ביותר בהם היתה מידע ראשוני שסיפקה החברה על שינוי המודל העסקי, וכוונתה להתחיל בשיתופי פעולה מסחריים בין המעבדה הגנומית שלה, לבין חברות ביו טכנולוגיה אחרות. בחברה צופים כי שיתופי הפעולה יחלו בטווח של מספר שבועות עד מספר חודשים, ויניבו בהתחלה מוצרי דיאגנוסטיקה, ולאחר מכן גם פיתוח תרופות משותפות.

התוכנית העסקית של החברה מצביעה על מעבר לרווחיות רק במהלך שנת 2003. סמנכ"לית הכספים של החברה, נורית בנימיני, אמרה היום כי שיתופי הפעולה החדשים לא ישנו את התוכנית העסקית לטווח האורך. בנימיני הסבירה כי מוצרי דיאגנוסטיקה הם בעלי שלבי פיתוח קצרים יחסית, ולכן עשויים להשפיע על הכנסות החברה בטווח הקצר, אך פיתוח תרופות הוא תהליך שנמשך שנים, ומהווה השקעה לטווח הארוך.

בזמנים הקשים שעוברים על סקטור הטכנולוגיה משתלם לעסוק בתחום מרוחק ממנו, ואכן בקומפיוג'ן דווקא רשמו מתחילת הרבעון עלייה במצבת כוח האדם של החברה, שהצטרפה למחלקות המו"פ והשיווק. בתחום השיווק, החברה פועלת להעמקת חדירתה לארה"ב, ולאחרונה מינתה כמנכ"ל החברה הבת שלה בארה"ב, קומפיוג'ן אינק, את ד"ר וינסנט ז'ורבסקי, אשר נחשב למומחה בתחום הגנום ובעברו הקמת שתי חברות בתחום.

החברה שומרת על יציבות במצבה הפיננסי, כאשר היא מדווחת על שריפת מזומנים קבועה מזה כמה רבעונים של 3-4 מיליון דולר ברבעון, ועל פי בנימיני, צפויה להמשיך כך גם ברבעונים הקרובים. סך המזומנים שבקופתה מסתכם הרבעון ב-83.4 מיליון דולר, לעומת 87.5 ברבעון הקודם.

הכנסות החברה הסתכמו ב-2.9 מיליון דולר, גידול של 93% לעומת הרבעון המקביל אך בשורה התחתונה, הפסידה החברה ברבעון השני כ-4 מיליון דולר. החברה הציגה הפסד של 15 סנט למניה, בדומה לממוצע תחזיות האנליסטים, בהשוואה להפסד של 61 סנט למניה ברבעון המקביל.

הוצאות החברה גדלו הרבעון ב-78% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ברבעון בכ-3.8 מיליון דולר, ובנימיני הסבירה כי עלייה זו נובעת מהגידול שחל בצוות המחקר והפיתוח של החברה, גידול שנועד לתמוך במוצרים קיימים ובפיתוח מוצרים חדשים בתחום המחקר הגנומי והפרוטאומי.

בנוסף לכוונת החברה להתחיל בשיתופי פעולה חדשים, קומפיוג'ן משווקת כיום מספר מוצרים עצמאיים: בסיס הנתונים של החברה הנקרא Gencarta, נמכר למספר חברות מובילות בתחום חקר הגנום וכן למוסדות מחקר, ביניהם אוולון, Kyowa Hakko Kogyo, חברת תרופות וביוטכנולוגיה מובילה ביפאן מכון המחקר וייצמן ובי"ס לרפואה בניו יורק.

מוצר מתקדם יותר של החברה הוא פלטפורמת ה-Leads, שמבצעת גם ניתוח של הנתונים. עד כה רכשו רישיון להשתמש בפלטפורמה החברות פרייזר האמריקאית, שרשיונה יסתיים השנה וחברת HGS שרשיונה כבר הסתיים.

מוצר נוסף של החברה, שבמהלך הרבעון הוכרזה גירסה חדשה שלו הוא 3Z, מערכת ניתוח חלבונים המופיעים על גבי ג'לים דו מימדיים. בין לקוחות החברה המשתמשים במוצר זה נמנות החברת התרופות Merck, פרוקטור אנד גמבל, אוונטיס ועוד.

החברה הכריזה במהלך הרבעון על שיתופי פעולה נוספים, בהם עם חברת Sigma Genosys לתכנון וייצור של ספריות אוליגו, המבוססות על פלטפורמת ה-Leads של קומפיוג'ן.

מניית קומפיוג'ן הנסחרת בנאסד"ק עולה בשעה זו ב-8.6% למחיר של 4 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully