וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסת אישרה את התיקון לחוק הבזק; התקבלה הצעת ח"כ ביבי לאסור שידורים פורנוגרפיים

הארץ

25.7.2001 / 22:57

הצעתו של חבר הכנסת מהמפד"ל הועלתה כהסתייגות להצעת חוק הבזק שעלתה להצבעה במליאה

מאת צבי זרחיה

שידורים של ערוצי פורנו בטלוויזיה ייאסרו - כך החליטה היום (רביעי) מליאת הכנסת, שאישרה בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק ה"בזק", הכולל הסתייגות ברוח זו. בעד החוק הצביעו 53 ח"כים, ונגדו תשעה ח"כים מסיעת מרצ וח"כ עבד אל מאלכ דהמשה (רע"מ). החוק עצמו פותח את ענף התקשורת לתחרות, משנה את משטר השידורים של חברות הכבלים ממשטר של זכיונות למשטר של רשיונות, מאפשר לחברות הכבלים לספק שירותי טלפונים ואינטרנט מהיר, מסדיר את עניין הבעלויות הצולבות בתקשורת, את השימוש בתשתיות של חברת "בזק" וכיו"ב.

שר התקשורת, ראובן ריבלין, אמר כי ההסתייגות שאושרה, האוסרת שידורים של ערוצי פורנו, היא "מלאה פרצות" ואינה מונעת לחלוטין שידורי פורנו. פורז אמר כי גם לאחר קבלת החוק, יהיה אפשר להמשיך במתכונת הקיימת, ולפיה בשעות הלילה משודרות שש שעות של פורנו, וביתר השעות ישודרו שידורים אחרים. בכך הערוץ לא יוכר כערוץ פורנו. ביבי סתר טענות אלה ואמר שלא יהיה ניתן לקבל היתר לערוץ המשדר פורנו ושידורים אחרים.

המליאה גם אישרה הסתייגות נוספת של ביבי ווקנין, ולפיה מי שיעבור על הוראות החוק דינו מאסר של חמש שנים או קנס של שבעה מיליון שקל.

החוק אושר לאחר שעות רבות של מאבק קשה בכנסת, בסוגיה אם לקיים את ההצבעה בקריאה השלישית או לדחותה עד לתחילת מושב החורף של הכנסת. המחלוקת פרצה לאחר שהמליאה אישרה אחר הצהריים את הסתייגותם של הח"כים יגאל ביבי (מפד"ל) ויצחק וקנין (ש"ס), האוסרת על שידורי ערוצי פורנו.

לאחר קבלת ההסתייגויות, הללו פרצה סערה במליאה. פורז הודיע שהוא מחזיר את הצעת החוק לדיון בוועדה. המליאה, שהתבקשה לאשר זאת, דחתה את החזרת החוק לוועדה. היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, הודיעה שוועדת הכנסת היא שצריכה להחליט בעניין. הוועדה החליטה להעלות את הההצעה הערב.

"החילוניים בגדו"

ביבי ווקנין הביעו שביעות רצון מקבלת שתי ההסתייגויות. וקנין אמר כי "נבחרי העם אמרו לעם בדיוק מה שהם חושבים על הפורנוגרפיה". ביבי טען: "מראש תכננו כי נפסיד בהצבעה על הסעיף בוועדת הכלכלה, מחשש שהתקבלות עמדתנו בוועדה היתה גורמת ליו"ר אברהם פורז (שינוי) לדחות את המשך הדיון". פורז טען בכעס כי "החילוניים בגדו ונתנו חופש פעולה למחנה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully