וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים: רשתות שיווק, תקשורת וביטוח - תחומי השקעה אסטרטגיים

הארץ

26.7.2001 / 8:15

מאפשרים להגיע לקהל רחב של לקוחות, ולהציע להם שירותים ומוצרים פיננסיים על פי צורכיהם; הבנק יבחן גם שיתופי פעולה עם חברות הסלולר

מאת עמית שרביט

בנק הפועלים הגדיר את רשתות השיווק הקמעוניות הגדולות, חברות התקשורת והטלפוניה וחברות הביטוח כהשקעה אסטרטגית. לדעת מקורות בהנהלת הבנק מדובר באחזקות ריאליות הסינרגטיות לפעילות הבנק.

כבר היום הבנק מפעיל עשרה סניפים בתוך סופרמרקטים של רשת שופרסל שבשליטת אי.די.בי, ובתוך רשתות שיווק אחרות. כמו כן הבנק מחזיק 20% ממניות חברת כלל ביטוח , למקרה שרשויות הפיקוח יתירו לבנקים למכור מוצרים פיננסיים בתחום הביטוח.

לבנק אין תוכניות מיידיות לרכוש או להגדיל אחזקות בחברות האמורות. עם זאת לדברי בכיר בבנק, האסטרטגיה היא להיכנס לתחומים אלה בעתיד הלא רחוק. לדבריו הדבר מקובל בעולם.

העניין שהבנק מגלה ברשתות השיווק הגדולות ובחברות הטלפוניה נובע מכך שהן מאפשרות לו להגיע לקהל רחב של לקוחות, ולהציע להם שירותים ומוצרים פיננסיים על פי צורכיהם.

המטרה היא להגדיל את הפעילות הפיננסית של הבנק על ידי כך שהוא יגיע ללקוחות במקום נוח להם ויעניין אותם במוצריו. בנוסף, הנגישות הגבוהה לקהל הלקוחות המגוון, תפתח לבנק דרך ללקוחותיהם של בנקים מתחרים.

לחברות הטלפוניה ולרשתות השיווק קיימת נגישות גבוהה ללקוחותיהן וקשר הדוק עמם. הקשר עם הלקוחות עשוי לאפשר לחברות אלה לספק שירותים ומוצרים פיננסיים, ואף להוות איום מסוים על המערכת הבנקאית.

לחברות הקמעוניות ולחברות הטלפוניה יש מועדוני לקוחות שבאמצעותם ניתן להרחיב את השיווק של השירותים הפיננסיים. הבנק, שיוכל באמצעות מועדוני הלקוחות ובשיתוף חברות אשראי להנפיק ללקוחות כרטיסי אשראי ולספק להם שירותי סליקה, עשוי לזכות ברווחים עתידיים.

בנק הפועלים, רשת שופרסל וחברת כרטיסי האשראי ישראכרט מפעילים כבר כיום מיזם בתחום הבנקאות הקמעונית. המיזם הוא שילוב של מועדון לקוחות המנפיק כרטיסי אשראי עם הטבות ייחודיות ושל מערך בנקאי שפרוס בסניפי שופרסל.

הבנק יבחן גם שיתופי פעולה עם חברות הסלולר; לאלה יש תשתית טכנולוגית המאפשרת תשלום של לקוח ללקוח או לקוח לעסק. במערכת הבנקאית מעריכים כי תשתית זו עשויה לאפשר בעתיד לחברות הסלולר לעקוף את מערכת התשלומים הבנקאית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully