וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פריסייס ממשיכה לקיים את ההבטחות במדויק

הארץ

26.7.2001 / 9:19

החברה מעלה קלות את התחזיות ל-2001; "אנחנו פועלים בשוק גדול עם שיעורי חדירה נמוכים", אומר מנכ"ל החברה, שמעון אלון

מאת בועז לוי

התופעה העסקית ששמה "פריסייס" ממשיכה להכות את כל הציפיות - כך התברר מהתוצאות שפירסמה אתמול לפני פתיחת המסחר חברת התוכנה הישראלית הנסחרת בנאסד"ק. בתקופה של האטה וקיצוצים, שכמותה לא ידעה תעשיית טכנולוגיות המידע מזה שנים, מצליחה פריסייס להשיג צמיחה נאה, לשפר את הרווחיות ואפילו לפזר תחזיות אופטימיות.

ברבעון השני של 2001 הסתכמו הכנסות פריסייס ב-12.7 מיליון דולר, המהווים צמיחה של 10% לעומת הרבעון הראשון. במקביל, נמשך השיפור בשורה התפעולית, והחברה רשמה הפסד תפעולי של 430 אלף דולר, לעומת הפסד של 730 אלף דולר ברבעון הראשון.

אינדיקטור חיובי נוסף הוא סעיף ההכנסות הנדחות שטיפס ל-4.1 מיליון דולר, לעומת 3.8 מיליון ברבעון הראשון.

תחזיות פריסייס ל-2001 הן להפסד תפעולי של 1.2 מיליון דולר (לפני הוצאות חד פעמיות) ולמכירות של 53.6 מיליון דולר. מנכ"ל החברה, שמעון אלון, אומר כי החברה העלתה קלות את תחזית ההכנסות עקב מכירות טובות מהצפוי ברבעון השני. תחזית המכירות לרבעון השלישי היא ל-13.7 מיליון דולר.

פריסייס עוסקת בפיתוח מערכות לשיפור ביצועים של מערכות מידע מסוגים שונים. אלון תולה את הצלחת החברה בכמה גורמים. "ראשית, מורגשת נטייה בחברות שלא לקצץ בתקציבים של מערכות לאופטימיזציה כמו שלנו היכולות לחסוך כסף, משום שהן מביאות לשיפור של פי 10-7 בביצועים".

"שנית, השוק שבו אנחנו פועלים גדול מאוד ושיעורי החדירה נמוכים ביותר", הוא אומר. "לדוגמה, לקוח כמו בואינג, שמפעיל 4,000 שרתים של אורקל, הזמין עד היום 200 התקנות של המוצר שלנו".

חלק ניכר מהכנסות החברה הוא מלקוחות הכלכלה הישנה, כגון GE, בואינג ופורד. "מערכות המידע של לקוחות אלה הן סם חיים בעבורן. הם חייבים תפעול אופטימלי שלהן", אומר אלון. לדבריו, החזר ההשקעה על מערכות אלה (ROI) הוא כ-4-3 חודשים, וזמן ההתקנה מתבטא בשעות.

חלק גדול מהצלחת החברה ניתן לזקוף גם לשותפי ה-OEM שלה, EMC ואמדוקס , התורמים לה 25% מההכנסות. EMC האמריקאית עוסקת בפיתוח של פתרונות אחסון גדולים, ובמסגרת ההסכם עם פריסייס משווקות השתיים מוצר משותף, המייעל ומזרז את מהירויות השליפה והאחסון.

הסכם ה-OEM השני של פריסייס הוא עם מפתחת מערכות הבילינג (גבייה) אמדוקס, המחזיקה בישראל במרכז גדול. "עניין הביצועים המהירים חשוב מאוד בעבור הלקוחות של אמדוקס", אומר אלון.

מוצר חדש של פריסייס שהושק באחרונה מייעל את המהירות והביצועים של הוובלוג'יק מתוצרת BEA האמריקאית. וובלוג'יק הוא מוצר שמנהל אתרי אינטרנט גדולים, המשתמשים במסדי נתונים גדולים, והמוצר של פריסייס משפר את מהירות התגובה של יישום הג'אווה שלו. האנליסטים מעריכים כי מוצר זה יתרום מכירות של 2 מיליון דולר ב-2001.

אז האם הכל טוב בפריסייס? אולי הכל, חוץ מהמניה. אתמול הגיב השוק לתוצאות בחיוב, והקפיץ את המניה ב-13% לקראת שעות הערב. ואולם, עלייה זו באה לאחר כמעט חודש של ירידות רצופות במניה, שהובילו אותה כמעט למחיר ההנפקה הראשונה.

"המשקיעים מסתכלים על חברות אחרות בתחומים מקבילים לשלנו שנקלעו לקשיים ומפילים את המניה", אומר בתגובה אלון. "אני נוטה שלא לבחון את מחיר המניה בפרק זמן קצרים, אלא לשמוח בעובדה שאנחנו מרכזים נפח מסחר גבוה".

גם האנליסטים מתלהבים מהתוצאות של פריסייס. האנליסטים של מריל לינץ' מדגישים את הצמיחה בגודל העסקה הממוצע (ל-58 אלף דולר), והעלייה בשיעור המכירות החוזרות (ל-56%). הם מעניקים למניה מחיר יעד של 26 דולר.

בדיין רושר ווסלס מעט יותר פריים על המניה, ומעניקים לה מחיר יעד של 45 דולר. האנליסטית שרה מתסון מציינת כי הסכמי ה-OEM עם אמדוקס ו-EMC מתחילים להשתלם לפריסייס מאוד, שכן הם מייצרים לחברה מכירות חוזרות דרך הערוץ הישיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully