וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תעוזה מגדילה את אחזקתה בנ.א.ס.ס ב-8.8% בעסקת מניות: תחזיק ב-37% ממניותיה

אילן מוסנאים

26.7.2001 / 11:32

תקצה לאחת מבעלות המניות בנ.א.ס.ס, העוסקת בפיתוח מערכות לשיקום ולשיפור איכות החיים של נפגעי ראש וחוט שדרה, 8.7% ממניותיה תמורת האחזקה בנ.א.ס.ס

קרן ההון סיכון הישראלית תעוזה חתמה על הסכם עם קבוצת בעלי מניות בחברת נ.א.ס.ס (נוירומסקולר אלקטריקל סטימיוליישן סיסטמס) מרעננה, ולפיו תרכוש מהם את אחזקותיהם (8.7%) בנ.א.ס.ס.

החברה מסרה כי העסקה תתבצע לפי שווי של 40 מיליון דולר לנ.א.ס.ס, כשבתמורה למניות תקצה תעוזה לקבוצה מניות חדשות שיהוו (בדילול חלקי) 8.8% ממניותיה לאחר ההקצאה.

תעוזה, שלפני ביצוע העסקה החזיקה ב-28.4% ממניות נ.א.ס.ס, מסרה כי במקרה של מכירת החברה, בתנאים מסוימים, תעביר תעוזה לידי הקבוצה תמורה נוספת בגין מניותיה שנמכרו. אחרי העסקה תחזיק תעוזה ב-37.2% ממניות נ.א.ס.ס.

אגב, השווי בעסקה נמוך בשליש מהעסקה האחרונה שבה השקיע קונצרן דאו כימיקלס, במארס 2001, כמיליון דולר תמורת 1.6% ממניות נ.א.ס.ס, כלומר לפי שווי של 60 מיליון דולר לחברה.

נ.א.ס.ס. עוסקת בפיתוח מערכות לשיקום ולשיפור איכות החיים של נפגעי אירוע מוחי, שיתוק מוחין, פגיעות ראש טראומטיות ונפגעי חוט שדרה. המערכות מבוססות על טכנולוגיה שפיתחה החברה, המאפשרת העברת גירוי חשמלי פונקציונלי (FES) בעזרת מערך אלקטרודות, המשולבות בתושבת ייעודית, ומחוברות ליחידת בקרה ממוחשבת ניידת.

בתחילת החודש הודיעה נ.א.ס.ס, כי מערכת ה-HANDMASTER מתוצרתה קיבלה אישור מטעם מנהל התרופות האמריקאי (FDA), המרחיב את האישור הקיים של החברה. הרחבת האישור תאפשר שימוש תפקודי של המערכת גם על ידי נפגעי חוט שדרה.

החברה הבהירה בתחילת יולי, כי היא מתכוונת להיכנס לשיווק מוצריה בארה"ב כבר בשנת 2002, ולצורך כך מנהלת מגעים אינטנסיוויים עם מספר שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים.

המשקיעים הבולטים בנ.א.ס.ס הם בנק ABN AMRO האירופאי, Life Sciences Partners, ג'ונסון אנד ג'ונסון, קרן הון סיכון הולנדית המתמחה בתחום מדעי החיים, קרן הון סיכון תעוזה, וכן שתי חברות רב לאומיות בתחום הרפואי וההנדסי.

תעוזה, שמחזיקה בין היתר ב-12.3% ממניות חברת נובה הנסחרת בנאסד"ק, ב-42.5% ממניות סגנטק וב- 13.5% ממניות סלרוניקס, סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 8 מיליון שקל ורווח של 4.3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully