וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS ורבורג: יעבור זמן מה עד שהחברה תחזור לשיעורי הצמיחה שאפיינו אותה בשנת 2000

נטע יעקבי

26.7.2001 / 17:45

"אף אחד לא יכול לצפות מתי יגיע שוק היעד של החברה למסה קריטית", הוסיפו; HSBC: השותפות עם AMD משפרת מאוד את מעמדה של החברה בשוק

שבוע לאחר שפירסמה את תוצאותיה, ממהרים שני בתי השקעות UBS ורבורג ו-HSBC להשיק המלצות למניית אם סיסטמס .

בית ההשקעות UBS ורבורג השיקו המלצת "החזק" ונקבו במחיר יעד של 7.5 דולרים, לעומת מחיר של 7 דולרים בו נסגרה אתמול. השורה התחתונה בהמלצתם של האנליסטים ג'ונתן הלף וסטיבן לוי אומרת כי עוד יעבור זמן מה עד שהחברה תחזור לשיעורי הצמיחה שאיפיינו אותה בשנת 2000, אז צמחו הכנסותיה מ-30 מיליון דולר ל-92 מיליון דולר בתוך שנה.

ההמלצה הנמוכה אינה הבעת אי אמון במוצרי החברה. לוי אמר כי "אף שמעטים יפקפקו באיכותם הגבוהה של מוצרי החברה, אף אחד לא יכול לצפות מתי יגיע שוק היעד של החברה למסה קריטית". בבית ההשקעות מוסיפים כי המאזן החזק של החברה יעזור לה לצלוח את התקופה הקשה, אשר להערכתם לא תסתיים לפני סיום הרבעון הרביעי.

בבית ההשקעות HSBC אופטימים מעט יותר ומשיקים כיסוי למניה בהמלצת "קנייה" ומחיר יעד של 7.5 דולר למניה, באומרם כי הגרוע מכל כמעט ועבר. התוצאות הנמוכות לרבעון השני משקפות לדעתם שילוב בין רמות המלאי הגבוהות לבין ירידה חדה ברמות מחירי רכיבי זיכרונות הפלאש.

עם זאת, כלכלני בית ההשקעות סבורים כי מחירי זיכרונות הפלאש, למרות הירידה החדה, החלו להתייצב. ניתן להסביר זאת בכך שיש רף מסוים של מחיר ממנו אי אפשר כבר לרדת. כמו כן, המלאים הנמצאים אצל הלקוחות מתחילים להידלדל והזמנות מחדשות מתחילות לזרום. להערכתם, אם סיסטמס תהנה מהתאוששות השוק החל מהשלב המוקדם ביותר - אך מתי זה יקרה? בבית ההשקעות לא מספקים זמן מדויק.

ב-HSBC מעודדים מאד מהשותפות שיצרה החברה עם יצרנית השבבים AMD, אשר תחל למכור את מוצרי החברה החל מהמחצית השנייה של 2002, וסבורים כי היא משפרת מאוד את מעמד אם סיסטמס בשוק.

חברת אם סיסטמס פירסמה לפני שבוע את התוצאות הכספיות לרבעון השני של השנה. התוצאות תאמו את התוצאות עליהן דיבר דב מורן, נשיא ומנכ"ל החברה, לפני כחודשיים, בעת פרסום אזהרת הרווח.

הכנסות החברה הסתכמו ב-9.4 מיליון דולר - ירידה של 55% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד הנקי (פרופורמה) הסתכם ב-13 סנט למניה, לעומת הפסד של 14 סנט למניה עליו התריעה החברה בעת פרסום אזהרת הרווח, השלישית בתוך שנה.

מניית החברה הנסחרת בבורסת הנאסד"ק פתחה את היום בירידה של 4.1% למחיר של 6.8 דולרים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully